طرز تهیه پیتزا صبحانه

0

طرز تهیه پیتزا صبحانه

پیتزا صبحانه یک وعده کامل و خوشمزه و دلپذیر می باشد که از محبوبیت خاصی در بین طرفدارانش برخوردار می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پیتزا صبحانه آشنا شوید.

طرز تهیه پیتزا صبحانه

مواد لازم:

خمیر مایه: نصف قاشق غذاخوری

آرد: ۲ پیمانه

نمک: ۱ قاشق غذاخوری

کالباس ورقه ای: ۴ عدد

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

طرز تهیه حلوای گل محمدی

طرز تهیه ماهی حلوا

طرز تهیه حلوای گردویی

پنیر پارمسان و موتزارلا: هر کدام نصف پیمانه

تخم مرغ: ۶ عدد

پیازچه خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده: ۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه:

 ابتدا فر را با حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا به مدت نیم ساعت قبل از آماده سازی مواد پیتزا گرم شود. خمیر مایه را با ۳/۴ پیمانه آب ولرم مخلوط کنید و به مدت ۵ دقیقه هم بزنید. یک قاشق نمک را هم با آرد مخلوط کنید و به مخلوط خمیر مایه اضافه کنید و با دست هم بزنید تا خمیر یکدستی بدست بیاید. خمیر به دست آمده را به دو نیم  تقسیم کنید و روی آنها را با کیسه نایلونی بپوشانید و در یخچال به مدت ۱۲ ساعت نگه دارید. بهتر است این خمیر را از شب قبل آماده کنید. بعد از ۱۲ ساعت خمیر را از یخچال بیرون بیاورید تا با دمای اتاق یکی شود.
روی سطح صافی مقداری آرد بپوشانید و خمیر راکمی  ورز دهید و کمی کمتر از اندازه قالبی که میخواهید پیتزا را داخلش قرار دهید با وردنه باز کنید. روی خمیر، پنیر پیتزا، بیکن یا کالباس خرد شده و ۳ عدد تخم مرغ را بشکنید و قرار دهید. روی تخم مرغ ها نمک و فلفل بریزید و در فر به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه قرار دهید تا تخم مرغ ها پخته شوند و روی آنها طلایی شود. بعد از اینکه پیتزا را از فر بیرون آوردید بلافاصله جعفری خرد شده را روی آن بریزید و بعد از چند دقیقه پیتزار را برش بزنید و سرو کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.