طرز تهیه پیتزا مارگاریتا

0

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا

پیتزا مارگاریتا با گوجه فرنگی تهیه می شود، به همین دلیل در بعضی از نقاط جهان با نام پیتزا گوجه فرنگی هم شناخته می شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پیتزا مارگاریتا در بخش آشپزی آشنا شوید.

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا

مواد لازم:

سیر: ۲ حبه

ریحان: ۱۰۰ گرم

خمیر پیتزا: ۱ عدد

بیشتر بخوانید

طرز تهیه شورینی ژامبون فینگرفودی

طرز تهیه حلوا شکری

طرز تهیه فیلینگ خرما

طرز تهیه رولت خرما

پنیر پیتزا: ۲۵۰ گرم

روغن مایع: به اندازه کافی

گوجه فرنگی بزرگ: ۴ عدد

نمک، فلفل سیاه و آویشن: به اندازه کافی

طرز تهیه:

ابتدا فر را روشن می کنیم و روی حرارت ۲۷۵ درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود. سپس گوجه فرنگی ها را می شوییم و روی تخته آشپزخانه به صورت ریز ریز با چاقو خرد می کنیم یا با رنده ریز رنده کنید تا به شکل پوره در بیاید. البته روش اول (خرد کردن گوجه فرنگی ها) از نظر کیفیت طعم و ظاهر پیتزا بیشتر مورد تایید است. سیر ها را پوست می گیریم و می شوییم و ریز رنده می کنیم و در تابه ای مقداری روغن می ریزیم و حرارت را کم می کنیم و سیر را در آن تفت می دهیم تا طلایی شوند و آنگاه گوجه های خرد شده یا پوره شده را اضافه می کنیم و نمک، فلفل سیاه روی مواد می پاشیم و مخلوط می کنیم و تفت می دهیم و اجازه می دهیم آب گوجه ها تبخیر شوند.

مقداری از ریحان ها را بر می داریم برای تزئین و باقی آن را در تابه می ریزیم و با مواد مخلوط می کنیم و زیر شعله را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم تا مایه کمی سرد شود و آن وقت مایه را روی خمیر پیتزا می ریزیم و با قاشق روی تمام خمیر پهن می کنیم و به مدت ۱۵ دقیقه پیتزا را داخل فر که از قبل روشن کرده بودیم قرار می دهیم تا نیم پز شود. پس از گذشت این زمان پیتزا را از فر در می آوریم و پنیر پیتزا روی آن می ریزیم و ریحان هایی که برای تزئین کنار گذاشته بودیم را روی پنیر می ریزیم. در آخر مجددا به مدت ۱۵ دقیقه دیگر پیتزا را داخل فر قرار می دهیم تا هم پخت پیتزا کامل شود و هم اینکه پنیر آب شود و طلایی. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.