طرز تهیه پیتزا کبابی با پنیر، گلابی و گردو

0

طرز تهیه پیتزا کبابی با پنیر، گلابی و گردو

پیتزا کبابی با پنیر، گلابی و گردو یکی از پیتزاهای محبوب و خوشمزه و خوش طعم می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پیتزا کبابی با پنیر، گلابی و گردو آشنا شوید.

طرز تهیه پیتزا کبابی با پنیر، گلابی و گردو

مواد لازم:

آب: ۱ و ۱/۴ فنجان (آب گرم)

شکر: ۱/۸ قاشق چای خوری

خمیر مایه: ۱ و نیم قاشق چای خوری

نمک: ۱ و نیم قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه تارت شکلات نارگیل

طرز تهیه کیک شکلاتی لهستانی

طرز تهیه کیک گیلاس لهستانی

طرز تهیه کیک خرما

آرد: ۳۰۰ گرم

پنیر بریناتا: ۳۴۰ گرم

گلابی: ۲ عدد (بدون هسته و ورقه شده)

گردو: ۲/۳ فنجان (خرد شده)

فلفل سیاه: به مقدار لازم

زیتون: به مقدار لازم

طرز تهیه:

آب گرم را داخل یک کاسه بزرگ بریزید. شکر را اضافه کرده، خمیر مایه را روی آن بریزید و ترکیب کنید و اجازه دهید خوب با هم مخلوط شوند تا خمیر مایه کاملا آب شود و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا مخلوط حالت اسفنجی به خود بگیرد.نمک سپس ۲٫۵ فنجان آرد را به آن اضافه کنید و با هم ترکیب کنید.روی سطح صاف ۱/۴ فنجان آرد را بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید و ورز دهید تا کاملا یکدست و کمی چسبناک شود. اگر خیلی حالت چسبندگی پیدا کرد مقداری آرد به آن اضافه کنید و به مدت ۸ دقیقه ورز دهید.روی خمیر با دست مقداری آرد بپاشید و داخل یک کاسه بزرگ قرار دهید و روی آن را با پلاستیک و دستمال تمیز بپوشانید تا اینکه خمیر در فضای آزاد و گرم به مدت یک ساعت و نیم حجیم و دو برابر شود.

بعد از آن خمیر را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و بعد آنها را به شکل دایره های ۲۵ سانتیمتری در بیاورید و به مدت یک دقیقه روی گریل یا منقل قرار دهید تا برشته شوند.پنیر را خیلی نازک ورقه کنید و روی نان های برشته بچینید. روی پنیر را با یک ردیف گلابی بپوشانید سپس گردو ها را روی آن پراکنده کنید.کباب پز را با دمای متوسط گرم کنید. پیتزا ها را به روی آن انتقال دهید. درب کباب پز را به مدت ۴ تا ۵ دقیقه ببندید تا پیتزا نرم و برشته و طلایی شود. پیتزا را به سطح صاف انتقال دهید و روی آن فلفل و روغن بپاشید، سپس برش دهید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.