طرز تهیه پیتزا گلابی با سرکه بالزامیک و گردو

0

طرز تهیه پیتزا گلابی با سرکه بالزامیک و گردو

پیتزا گلابی با سرکه بالزامیک و گردو یکی از پیتزاهای خوشمزه و محبوب می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه پیتزا گلابی با سرکه بالزامیک و گردو آشنا شوید.

طرز تهیه پیتزا گلابی با سرکه بالزامیک و گردو

مواد لازم:

سرکه بالزامیک: ۱/۴ فنجان
گردو (۵۶ گرم نصف شده): ۱/۲ فنجان
پنیر موزارلا (موتزارلا) (۶۰ گرم رنده شده): ۱ فنجان
گلابی: ۱ عدد
بیشتر بخوانید

طرز تهیه براونی قهوه ای گردویی

طرز تهیه تارت شکلات نارگیل

طرز تهیه کیک شکلاتی لهستانی

طرز تهیه کیک گیلاس لهستانی

آب لیمو: ۱ قاشق سوپ خوری
نمک: ۱/۲ قاشق چای خوری
آویشن (تازه، ریز شده): ۱ قاشق چای خوری
پیاز (نازک ورقه شده): ۱ عدد
نان پیتزا (یا ۴۰۰ گرم خمیر پیتزای یخ زده): ۱ عدد
شکر قهوه ای: ۲ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه:

فر را با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۰ درجه سانتی گراد) داغ کنید. سپس کف و دیواره های یک سینی فر را با اسپری آشپزی چرب کنید. خمیر پیتزا را به شکل یک مستطیل ۲۵ در ۳۷ سانتی متری در بیاورید. لازم نیست اندازه ها عیناً همین باشد اما به این اعداد نزدیک باشد. سپس لبه ها را چین دهید. خمیر را کف سینی فر فشار دهید و ۸ دقیقه در فر بپزید. زمانی که نان پیتزا می پزد، ۱ قاشق سوپخوری روغن زیتون را در یک تابه روی حرارت متوسط داغ کنید. زمانی که روغن داغ شد پیاز خرد شده، آویشن و ۱/۲ قاشق چایخوری نمک را به آن اضافه کنید. ۳ تا ۵ دقیقه تا زمانی که پیازها مات شوند و لبه هایشان شروع به قهوه ای شدن کند هم بزنید و بپزید.
سپس گلابی ها را هسته گیری و نازک برش دهید. برای اینکه برش های گلابی قهوه ای نشود روی آنها آب لیمو بریزید و هم بزنید. ۱ قاشق سوپخوری روغن زیتون باقیمانده را به طور یکدست روی نان پیتزا بریزید سپس پیاز، پنیر موزارلا؛ برش های گلابی و گردوهای نصف شده را روی آن بریزید. پیتزا را ۶ تا ۱۰ دقیقه زمانی که پنیر آب شود و شروع به حباب زدن بکند در فر بپزید. زمانی که پیتزا می پزد، سرکه ی بالزامیک و شکر قهوه ای را در یک روغن دان متوسط روی شعله ی متوسط قرار دهید و بگذارید آرام به جوش بیاید. ۲ تا ۳ دقیقه تا زمانی که به غلظت یک شربت رقیق برسد بپزید. شربت سرکه بالزامیک را قطره قطره روی پیتزای پخته شده بریزید

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.