طرز تهیه چیپس سیب زمینی مثل بازاری

0

طرز تهیه چیپس سیب زمینی مثل بازاری

چیپس سیب زمینی از خوراکی های مورد علاقه اکثر افراده که میتوانید به عنوان یک پیش غذا یا عصرانه در نظر بگیرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه چیپس سیب زمینی بازاری آشنا شوید.

طرز تهیه چیپس سیب زمینی مثل بازاری

مواد لازم چیپس سیب زمینی:

سیب زمینی: 1 کیلو گرم

بیکینگ پودر: 1 قاشق سوپ خوری

نمک: 1 قاشق سوپ خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

طرز تهیه مرغ نمکی

طرز تهیه اشپیل شور

روغن جامد در حدی که روی سیب زمینی ها را کامل بگیرد

طرز تهیه چیپس سیب زمینی:

سیب زمینی را با رنده های مخصوص به صورت ورقه های باریک اسلایس کنید. سیب زمینی های ورقه شده رو با مقدار زیاد آب میشوریم تا نشاسته اش کامل از بین برود. حالا سیب زمینی های ورقه شده داخل ظرفی قرار دهید و روی آنها در حدی آب بریزد که روی سیب زمینی ها کامل گرفته شود. یک تکه یخ هم داخل ظرف قرار دهید یک قاشق غذاخوری بیکینگ پودر و کمی نمک داخل ظرف ریخته و به مدت 30 الی 60 دقیقه داخل این محلول قرار دهید. بعد از زمان طی شده سیب زمینی ها را داخل آبکش ریخته و بعد از آن روی حوله آشپزخانه پهن می کنیم تا آبش گرفته بشه.

یک قابلمه یا شیر جوش رو تا نیمه روغن کرده و روی حرارت قرار میدیم تا حسابی داغ بشود. اینکار باید سریع انجام گیرد ، چون بیگینگ پودر باعث سیاه شدن سیب زمینی ها می شود. روغن باید کامل داغ بشه حالا ورقه های سیب زمینی را در روغن داغ انداخته و تا وقتی که طلایی بشه میگذاریم داخل روغن بمونه. هر بار که چیپس ها رو از روغن بر میدارین روی کاغذ مخصوص بچینین تا روغن اضافیش گرفته بشه و خنک بشه. بهتره سیب زمینی ها رو تا وقتی که خنک نشدن روی هم قرار ندهید چون باعث خمیر شدن میشود.

نکته طلایی:
  • اگر مایل هستین چیپس طعم دار باشد مثل سرکه نمکی، می توانید سیب زمینی ها را داخل آبی که با سرکه مخلوط کردین قرار دهید تا طعم بگیرد بعد سرخ کنید.
  • اگر ادویه خاصی دوست دارید داخل روغن بریزید بعد سرخ کنید.

امیدوارم لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.