طرز تهیه ژله آبرنگی

0

طرز تهیه ژله آبرنگی

ژله آبرنگی ژله ای با ظاهری خاص و جذاب می باشد که ظاهری شبیه به کهکشان دارد. پایه و اساس اصلی دسر امروز ما فقط ژله می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله آبرنگی آشنا شوید.

طرز تهیه ژله آبرنگی

مواد لازم:

ژله های رنگی: به دلخواه در رنگ های مختلف

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

آب جوش: ۱ لیوان به تعداد هر بسته ژله

آب سرد: ۱ لیوان به تعداد هر بسته ژله

ژله های آلوئه ورا: ۱ بسته (با توجه به ظرفیت قالب مورد نظر)

طرز تهیه:

ابتدا چند رنگ ژله  را با همان دستوری که روی بسته نوشته شده آماده کنید. یعنی هر بسته ژله را با یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد حل کنید و هر کدام را  در ظرف های جداگانه بریزید تا ببندد. بعد از اینکه ژله ها بست آنها را به تکه های بزرگ و نامنظم ببرید و در قالب مورد نظر به صورت مخلوط بریزید .طوری که کمی پایین تر از لبه قالب را پر کنند. سپس یک عدد ژله آلوورای بسته شده را روی بخار آب جوش حل کنید و تا گرم است روی ژله های رنگی بسته شده و سرد، داخل قالب بریزید تا کمی آن ها را آب کند و یک سایه رنگی ایجاد کند.

میزان گرمای ژله باید طوری باشد که وقتی شما دستتان را داخل آن می برید انگشتتان گرما را احساس کند ولی نسوزد. همچنین باید دقت کنید نسبت به میزان حجم قالب، آلوورا بریزید. مثلا اگر به اندازه ۱۰ لیوان جا داشت شما حتما ۵ لیوان ژله آلوورا درست کنید. درضمن باید قالب ژله های رنگی را داخل یخچال قرار دهید و بعد ژله آلوورا را روی آنها بریزید تا در اثر تکان خردن رنگها به هم نریزند. امیدوارم از سرو ژله آبرنگی در کنار خانواده و عزیزانتان لذت کافی را برده باشید و مجددا این ژله خوشمزه را با دستور تهیه ما آماده کنید و لذت ببرید. نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.