طرز تهیه ژله آسمانی ابری

0

طرز تهیه ژله آسمانی ابری

ژله آسمانی ابری ژله ای بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد که از محبوبیت بالایی در بین طرفدارانش برخوردار است. ژله آسمانی بسیار زیبا است علاوه بر آن، سادگی تهیه آن مزیتی مهم برایش محسوب می‌شود. یک تزئین تک که مشابه آن را کمتر در مراسم یا رستورانی دیده‌اید. به این ژله هم ژله‌ آسمانی و هم ژله‌ ابر می گویند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله آسمانی ابری آشنا شوید.

طرز تهیه ژله آسمانی ابری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تقویتی

طرز تهیه حلوای پسته

طرز تهیه حلوای کدو حلوایی

طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

مواد لازم:

پودر ژله بلوبری: ۱ بسته
خامه زده شده یا اسپری خامه: به مقدار لازم
آب جوش: ۱ لیوان
یخ: ۱ لیوان

طرز تهیه:

پودر ژله را با یک لیوان آب جوش حل می‌کنیم. بهتر است مایع به دست آمده را روی شعله بگذاریم تا یکی دو جوش بخورد. تا دانه‌های ژلاتین کاملاً حل شود. سپس لیوان یخ را اضافه می‌کنیم و به هم می‌زنیم. ژله کمی می‌بندد و کمی شکل می‌گیرد. کمی از ژله را داخل لیوانی مورد نظر می‌ریزیم. مقداری از خامه را در کناره لیوان می‌گذاریم دوباره کمی از ژله را ریخته. خامه می‌ریزیم و همین کار را ادامه می‌دهیم تا لیوان پر شود. لیوان‌های آماده‌شده را داخل یخچال می‌گذاریم تا کاملاً ببندد. اگر موقعی که خامه‌ها را روی ژله‌ها می‌ریزیم خامه داخل ژله فرورفت ژله را کمی داخل یخچال می‌گذاریم تا بیشتر ببندد، اما نه کامل. بعد از یخچال بیرون آورده و با چنگال به هم می‌زنیم.
نکات طلایی:
  • این ژله‌، بسیار زیبا است علاوه بر آن، سادگی تهیه آن مزیتی مهم برایش محسوب می‌شود. یک تزئین تک که مشابه آن را کمتر در مراسم یا رستورانی دیده‌اید. این ژله را هم ژله‌ آسمانی و هم ژله‌ ابر می‌نامند.
  • می‌توانیم با کمی خلاقیت از پاستیل‌هایی به شکل پرنده یا هواپیما هم روی ژله و هم داخل ژله در کناره لیوان استفاده کنیم.

امیدوارم از سرو زله آسمانی ابری لذت کافی را برده باشید.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.