آشپزخانهژله

طرز تهیه ژله با شیر به سه روش

طرز تهیه ژله با شیر

ژله با شیر دسری خوشمزه و لذیذ می باشد که از محبوبیت بالایی در بین طرفدارانش برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله با شیر آشنا شوید.

طرز تهیه ژله با شیر

مواد لازم:

پودر ژله دلخواه: ۱ بسته

شیر: ۱ و نیم پیمانه

ظرف مناسب

طرز تهیه:

ابتدا پودر ژله را داخل ظرف مناسبی ریخته و شیر سرد و یا شیری که با محیط هم دما می باشد را به آن اضافه کنید و هم بزنید. حال ظرف حاوی ژله و شیر را روی حرارت غیر مستقیم (مثل درب کتری) و یا داخل ماکروفر قرار دهید تا ذرات ژله کاملا حل شود و مخلوط یکدستی داشته باشید. در این مرحله قالب مناسب را چرب نموده و ژله تهیه شده را داخل آن بریزید و در یخچال قرار دهید تا بعد از گذشت سه الی چهار ساعت ژله ساده کاملا ببندد و آماده سرو گردد. سپس ژله را از قالب جدا کرده و تزیین نمایید.

مواد لازم ژله با شیر (ژله شیری دو رنگ):

پودر ژله: ۱ بسته

آب جوش: ۱ لیوان

شیر: ۱/۴ لیوان

ظرف مناسب

طرز تهیه ژله با شیر (ژله شیری دو رنگ):

برای تهیه این نوع ژله ابتدا یک بسته پودر ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و به روش بن ماری حل نمایید. سپس آن را نصف نمایید و نیمه ابتدایی را داخل قالب ریخته و در یخچال قرار دهید. باقیمانده ژله را در محیط آشپزخانه قرار دهید تا کاملا خنک شود، سپس یک چهار لیوان شیر سرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا یک دست شود. ژله اولی را از یخچال خارج نمایید و بعد از اطمینان از نیم بند شدن آن، ژله ایی را که با شیر ترکیب نموده اید داخل آن بریزید و مجددا در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه ژله سفید

طرز تهیه ژله با شیر (ژله شیری چند رنگ):

برای تهیه ژله چند رنگ، این روش را با چند نوع ژله مختلف انجام دهید و ژله ها را بعد از نیم بند شدن ژله قبلی، روی آن بریزید.

نکته طلایی:
  • هم دما نبودن شیر و ژله حل شده باعث بریده شدن این نوع ژله می شود. برای نتیجه گیری بهتر، لازم است که ژله حل شده در آب جوش به دمای محیط رسیده باشد، شیر نیز سرد و یا هم دما با محیط باشد.
۳/۵ (۴ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

دکمه بازگشت به بالا