طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم برای تزیین کیک به چهار روش

0

طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم برای تزیین کیک

ژله بریلو در تزیین کیک تولد و انواع شیرینی خشک و بیسکویت کاربرد دارد شما می توانید غلظت این ژله را بنا بر نیاز خود کم و زیاد کنید در صورتیکه می خواهید اشکال زیبا روی کیک و بیسکویت و … ایجاد کنید می توانید غلظت ژله بریلو را بیشتر کنید و در صورتیکه می خواهید روی کیک را با این ژله کاور کنید نیازی به غلیظ کردن زیاد نیست. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم برای تزیین کیک آشنا شوید.

طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم برای تزیین کیک

مواد لازم ژله بریلو یا ژله نرم با پودر آگارآگار:

پودر آگارآگار: ۱ و ۱/۲  قاشق غذاخوری

شکر: ۳۵۰ گرم

آب: ۱/۲ لیتر

جوهرلیمو: ۱/۴ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم با پودر آگارآگار:

روش دیگر طرز تهیه ژله بریلو با پودر آگارآگار است. شما می توانید با این پودر، بریلو گیاهی درست کنید. ابتدا آب و ۲/۳ شکر را مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید. مابقی شکرا را با پودر آگارآگار ترکیب کنید. بعد از آن که مایع کمی جوشید، مخلوط پودر آگارآگار و شکر را با جوهرلیمو به آب اضافه کنید تا چند دقیقه بجوشد. بعد از سرد شدن، اسانس و رنگ خوراکی را به آن اضافه کنید.

مواد لازم ژله بریلو یا ژله نرم با نشاسته:

آب سرد: ۱/۴ پیمانه

شکر: ۱/۳ پیمانه

آبلیمو تازه: کمتر از ۱/۴ پیمانه

نشاسته ذرت: ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم با نشاسته:

در طرز تهیه ژله بریلو ابتدا نشاسته را در ۲ قاشق از آب سرد حل کنید و خوب هم بزنید تا کاملا حل شده و یک مایع سفید رنگ بدست بیاید. سپس شکر را با بقیه آب مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاملا حل شود بعد آب لیمو را در مخلوط آب شکر بریزید در طرز تهیه ژله بریلو اب لیمو را خودتان بگیرید و از ابلیمو اماده استفاده نکنید استفاده از آب لیمو باعث روانی و براقی ژله می شود در صورتیکه مقدار آبلیمو را کمتر بریزید براقی و روانی ژله از بین می رود سپس مخلوط نشاسته را اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا مخلوط غلیظ شود. حالا یک ژله شفاف و غلیظ دارید . اگر می خواهید ژله بریلو رنگی داشته باشید از رنگ خوراکی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید

یک نکته ای که باید در زمان اضافه کردن رنگ خوراکی به آن توجه کنید این است که رنگ را با نوک خلال دندان به اندازه یک اپسیلون به ژله اضافه کنید.

مواد لازم ژله بریلو یا ژله نرم با جوهر لیمو:

آب: نیم لیتر

شکر: ۳۰۰ تا ۳۵۰ گرم

پودر اگار: ۱/۲ قاشق سوپ خوری

جوهر لیمو (من آبلیمو زدم): ۱/۲ قاشق چای خوریپ

طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم با جوهر لیمو:

آب و شکر رو میذاریم روی حرارت. از شکر دو قاشق برای مخلوط کرده با پودر اگار نگه میدارم. وقتی آب جوش اومد مخلوط شکر و پودر اگار رو بهش اضافه میکنیم ۵ دقیقه بهش اجازه میدیم بجوشه (من بیشتر گذاشتم. مثلا یه ربع) بعد که سرد شد سفت میشه. نترسید موقع جوشیدن که این چرا غلیظ نمیشه، نزاریدش زیاد بجوشه. بعد که سرد شه سفت میشه و میچسبه به ظرفتون. قالبی قالبی بعد بهش رنگ و اسانس رو اضافه میکنیم. جوهر لیمو هم همینطور و راحت باهش کار میکنیم.

مواد لازم ژله بریلو یا ژله نرم با پودر ژلاتین:

آب: ۲ قاشق غذاخوری

پودر ژلاتین: ۲ قاشق غذاخوری

سیروپ یا شربت ذرت: ۲ پیمانه

اسانس مایع: به مقدار لازم

طرز تهیه ژله بریلو یا ژله نرم با پودر ژلاتین:

ابتدا پودر ژلاتین را در آب بریزید و اجازه دهید روی آب باز شود. سپس آن را داخل مایکروفر بگذارید تا کاملا حل شود. سیروپ یا شربت ذرت را روی حرارت بگذارید و پس از گرم شدن، مخلوط آب و ژلاتین را به آن اضافه کنید. مواد را از روی حرارت بردارید و رنگ و اسانس را به آن اضافه کنید.

نکات طلایی طرز تهیه ژله بریلو:
  • ژله بریلو را می توان به مدت ۲ ماه در یخچال نگهداری کرد.
  • ژله بریلو با ژلاتین یا پودر آگار آگار در یخچال سفت می شود اما بریلو با نشاسته ذرت، بعد از ماندن در یخچال همچنان حالت خیس و براق خود را حفظ می کند و روانی و شفافیت خود را از دست نمی دهد.
  • در روش تهیه بریلو با نشاسته ذرت از آبلیمو آماده یا مانده استفاده نکنید. هننگاه تهیه بریلو همان موقع آب لیمو را بگیرید و مصرف کنید.
  • شاید میزان آبلیمو در مواد اولیه زیاد به نظر برسد اما نسبت شکر و آبلیمو تناسب داشته و اگر مقدار آب لیمو را کم کنید، حالت روانی و براقی ژله بریلو کم می شود.
  • می توانید غلظت ژله بریلو را به دلخواه بیشتر کنید. مثلا برای تزیین کیک با قیف باید بریلو کمی غلیظ باشد. اما ژله بریلو برای روکش کیک نیازی به غلیظ شدن زیاد ندارد. اگر می خواهید از ژله بریلو روی روکش خامه ای استفاده کنید، غلظت ژله را کم کنید.
  • می توانید به جای اسانس از رنگ های خوراکی استفاده کنید.
  • در روش دوم، می توانید به جای استفاده از پودر ژلاتین از ورقه ژلاتین استفاده کنید. آن را چند دقیقه در آب بخیسانید و در آن حل کنید.
  • می توانید با اضافه کردن شکلات به مواد اولیه، بریلو شکلاتی درست کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.