طرز تهیه ژله بستنی نیمرو

0

طرز تهیه ژله بستنی نیمرو

ژله بستنی نیمرو دسری شیک و مجلسی و خوش طعم و دوست داشتنی می باشد که ظاهری شبیه به نیمرو دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله بستنی نیمرو آشنا شوید.

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

طرز تهیه ژله بستنی نیمرو

مواد لازم:

ژله آلوئه ورا: ۱ بسته
ژله پرتقال: ۱ بسته
آب جوش: ۲ لیوان
بستنی وانیلی:۱ لیوان
جا تخم مرغی

طرز تهیه:

برای تهیه ژله نیمرو ابتدا ژله پرتقال را با یک لیوان آب جوش به خوبی حل کنید تا اثری از دونه های ژله باقی نماند. سپس نصف لیوان بستنی وانیلی را کم کم اضافه کنید تا به رنگ دلبخواه در آید نه خیلی رنگ و رو رفته باشد نه خیلی نارنجی غیر طبیعی و به رنگ زرده تخم مرغ نزدیک شود و بعد جا تخم مرغی را کمی چرب کنید و ژله را در آن بریزید و بگذارید در یخچال تا ببندد. حال ژله آلوورا را با یک لیوان آب جوش به خوبی حل کنید و سپس نیم دیگر بستنی وانیلی را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. نصف محلول را در یک دیس نازک بریزید و در یخچال بگذارید تا کمی ببندد ولی سفت نشود.

حال زرده ها را روی سفیده ها بچینید و بقیه سفیده ها را دور تا دور زرده ها بریزید فقط حواستان باشد زیاد نازک نشود که نشه از ظرف جدا کرد و زیاد پهن نباشد که به سفیده شبیه نشود. ژله نیمرو را در یخچال بگذارید تا کاملا ببندد و سفت شود. حال ژله نیمرو را مثل تخم مرغ برش داده و در ظرف مورد نظر بچینید زیاد هم لازم نیست با دقت بریده شود چون هر چه بی نظم تر باشد بیشتر به نیمرو شبیه خواهد بود. امیدوارم از خوردن ژله نیمرو لذت کافی را برده باشید و مجددا ژله نیمرو خانگی و خوشمزه را با دستور تهیه ما آماده کرده و لذت ببرید. نوش جان.

نکات طلایی:
  • در ابتدا کمی دیس را چرب کنید.
  • لایه ی آلوئه ورا را خیلی ضخیم نکنید. هر چه نازکتر باشد، هم زودتر می بندد و هم طبیعی تر در می آید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.