طرز تهیه ژله توت فرنگی لایه ای

0

طرز تهیه ژله توت فرنگی لایه ای

ژله توت فرنگی لایه ای دسری خوشمزه و خوش طعم و ملس می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار است. تهیه ژله توت فرنگی لایه ای بسیار راحت و آسان است و شما می توانید برای مهمان هایتان دسر ژله توت فرنگی لایه ای را آماده کرده و سرو کنید. مدت ماندگاری ژله در یخچال حداکثر تا ۱ هفته می باشد. در برخی کشور ها برای مصرف کردن دسر از قاشق مخصوصی استفاده می کنند که اندازه آن بین اندازه یک قاشق چای خوری و یک قاشق معمولی است. برای تهیه دسر همیشه لازم نیست زمان زیادی صرف کنید، می توانید دسری سالم و خوشمزه را در کمترین زمان آماده کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله توت فرنگی لایه ای آشنا شوید.

طرز تهیه ژله توت فرنگی لایه ای

مواد لازم:

آب سرد: ۵ پیمانه

خامه فرم گرفته: برای تزیین

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

طرز تهیه حلوای گل محمدی

طرز تهیه ماهی حلوا

طرز تهیه حلوای گردویی

پودر ژله توت فرنگی: ۵ بسته

توت فرنگی: برای تزیین

خامه یا بستنی وانیلی: ۲ پیمانه

آب جوش: ۵ پیمانه

طرز تهیه:

لایه ۱ یک پیمانه آب جوش را با یک بسته پودر ژله توت فرنگی مخلوط کنید .بعد به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم )سعی کنید تا ذرات ژلاتین کاملا حل بشن.بعد یک پیمانه هم آب سرد اضافه کنید و هم بزنید و بین لیوان ها به طور مساوی تقسیم کنید .و حدود ۱ الی ۲ ساعت در یخچال بگذارید تا ژله ببنده. لایه ۲  ژله رو باز با یک پیمانه آب جوش حل کنید و سعی کنید ذرات ژلاتین کاملا حل بشن این کار باعث میشه ژله ی شفافی داشته باشین.بعدیک پیمانه خامه هم اضافه کنید (به جای خامه می توانید از بستنی وانیلی استفاده کنید) هم بزنید تا خامه توش باز بشه البته در همون حد که خامه یا بستی توش باز بشه کافیه چون اگه زیاد هم بزنین حالت دورنگی رو از دست میده.
کمتر هم زدن ژله با بستی یا خامه باعث میشه ژله خود به خود حالت دورنگ و دولایه پیدا بکنه!دوباره مواد را بین ظرف ها تقسیم کنید و در یخچال بگذارید تا ببنده. برای لایه ی سوم مراحل کار مثل لایه ی اول هست. لایه چهارم هم مثل لایه دوم و اما لایه آخر که تمام کننده هست مثل لایه اول انجام میدیم یعنی همان ژله معمولی(ترکیب ژله با ۱ پیمانه آب جوش و حل کردن ذرات ژلاتین روی حرارت غیر مستقیم کتری و ترکیبش با ۱ پیمانه آب سرد)میریزیم روی لایه چهارم و ژله ی لیوانی مون اماده هست.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.