آشپزخانهژله

طرز تهیه ژله حباب دار

طرز تهیه ژله حباب دار

ژله حباب دار بسیار زیبا و مجلسیه که میشه اونو به شکل های مختلفی درست کرد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله حباب دار آشنا شوید.

طرز تهیه ژله حباب دار

مواد لازم:

ژله آلوئه ورا: ۱ بسته

غنچه گل محمدى: به تعداد دلخواه

طرز تهیه ژله گل محمدی:

ژله آلوورا رو طیق دستور روی جلد حاضر کنید. مایع ژله را به اندازه یک چهارم داخل قالب مورد نظر بریزید و گلها را روی آن قرار دهید حالا در یخچال بگذارید تا نیم بند شود یا به اصطلاح شبیه سفیده تخم مرغ شود در این مرحله ژله را با قاشق هم بزنیدتا حباب بگیرد. دوباره مراحل بالا را تکرار کنید تا قالب پر شود و داخل یخچال قرار دهید تا به خوبی ببندد.

طرز تهیه ژله حباب دار به شکل آکواریوم:

باز هم این ژله را به همان روش تهیه کنید با این تفاوت که از پاستیل به شکل ماهی، هشت پا ،ستاره دریایی، لاک پشت و… استفاده کنید. در یک حباب سنگ شکلاتی ریخته و ژله آلوئه ورا نیم بند را روش بریزید. بعد چند شاخه ترخون به عنوان جلبک جاسازی کنین. روش ژله بلوبری نیم بند بریزید. روی بلوبری ژله الوئه ورا نیم بند هم زده بریزید و پاستیل ماهی یا ماهی مصنوعی رو هر جا دوست دارین قرار بدین (همزده تا حبابدار بشه تا الوئه ورا شفاف بشه و ماهی هام جلوه قشنگ پیدا کنن). نهایتا روش بلوبری نیم بند بریزین. لایه اخر هم که ابی پررنگه، می تونین با اب و شکر و ژلاتین و رنگ و اسانس درست کنین تا به رنگ ابی پررنگ در بیاد. اگه می خواهین لایه ها صاف نباشن و مرز جدا کننده مشخص نداشته باشن ژله ها رو بیشتر از حد نیم بند بودن نگه د ارین و لایه های نیم بد را پشت سر هم بریزید. بعد هم بذارین یخچال تا کامل ببندن.

طرز تهیه ژله خامه ای

طرز تهیه ژله حباب دار برای شب یلدا:

برای تهیه این ژله زیبا همان مراحل بالا را انجام دهید ولی به جای گل محمدی از انار استفاده کنید و روی آن یک لایه ژله انار یا کرم بریزید.

نمونه های دیگر ژله حباب دار:

طرز تهیه ژله حباب دار

طرز تهیه ژله حباب دار
ژله حباب دار قلبی

طرز تهیه ژله حباب دار

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا