طرز تهیه ژله در پوست میوه به هفت روش

0

طرز تهیه ژله در پوست میوه

ژله در پوست میوه ابتکاری جذاب و دوست داشتنی می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله در پوست میوه آشنا شوید.

طرز تهیه ژله در پوست میوه

مواد لازم ژله در پوست هندوانه:

پودر ژله هندوانه: ۲ بسته

آب جوش: ۲ لیوان

بیشتر بخوانید

طرز تهیه شورینی ژامبون فینگرفودی

طرز تهیه حلوا شکری

طرز تهیه فیلینگ خرما

طرز تهیه رولت خرما

آب سرد: ۲ لیوان

هندوانه: ۱ عدد

طرز تهیه ژله در پوست هندوانه:

ابتدا یک هندوانه گرد و متوسط را از وسط دو نیم کنید. سپس با قاشق یا اسکوپ داخل آن را کاملا خالی کنید. برای اینکه ژله زیباتری داشته باشید می توانید کمی از گوشت هندوانه را نگهدارید. دو بسته پودر ژله هندوانه را طبق دستور تهیه کنید. به این صورت که کل دو بسته را با دو لیوان آب جوش حل کنید، سپس دو لیوان آب سرد به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. مایع ژله را داخل هندوانه بریزید. سپس هندوانه را ۲-۳ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا ژله سفت شود و به اصطلاح خودش را بگیرد. مراقب باشید که هندوانه در سطحی صاف قرار داشته باشد و کج نشود، وقتی ژله خودش را گرفت هندوانه را خارج کنید. با استفاده از یک چاقوی تیز هندوانه را به قطعات دلخواه برش بزنید و در ظرف سرو قرار دهید.

مواد لازم ژله در پوست پرتقال:

پودر ژله پرتقال: ۱ بسته
پرتقال: به مقدار لازم
آب جوش: ۱ لیوان
آب سرد: ۱ لیوان

طرز تهیه ژله در پوست میوه پرتقال:

 ابتدا ژله را با روش روی بسته آماده کنید. سپس پرتقال را از وسط نصف کنید و میوه را از پوست جدا کنید. سپس ژله را در پوست پرتقال بریزید و ۴ ساعت در یخچال بگذارید تا ببندد. سپس پرتقال را به اندازه ی دلخواه برش بزنید.

مواد لازم ژله دو رنگ در پوست پرتقال:

پرتقال: به اندازه کافی

ژله پرتقال: ۱ بسته

ژله آلوئورا: ۱ بسته

طرز تهیه ژله دو رنگ در پوست میوه پرتقال:

ابتدا پرتقال ها رو از وسط نصف کرده و آب بگیرید. یک بسته ژله پرتقال رو با یک لیوان آب جوش خوب مخلوط کنید تا کاملا ژله در آب حل بشه و بعد نصف لیوان آب سرد بهش اضافه کنید. وقتی ژله خنک شد اون رو داخل پوست های پرتقال بریزید به طوری که تقریبا نصف پوست پرتقال از ژله پر بشه. همه رو در یخچال قرار بدید تا ژله کمی ببنده. سپس یک بسته ژله آلوئورا رو با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید. وقتی ذرات ژله کاملا حل شد نصف لیوان شیر یا نصف لیوان بستنی به اون اضافه کنید تا رنگ سفید مات پیدا کنه و بعد از اینکه ژله های پرتقال در یخچال خودش رو کمی گرفت ژله آلوئورا رو که خنک شده روی اونها بریزید. بعد از چند ساعت که ژله ها کاملا سفت شد باید با یه چاقوی تیز پرتقال ها رو برش بزنید به طوریکه دو رنگ بودن اون مشخص بشه.

مواد لازم ژله در پوست انار:

انار: ۴ عدد

پودر کاسترد: ۲ قاشق غذاخوری

شیر: ۲ لیوان

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

مواد لازم لایه ژله:

ژله قرمز (چون طعم ژله انار را اکثر افراد دوست ندارند در نتیجه از ژله آلبالو استفاده کرده ایم): ۱/۳ بسته

آب جوش: ۱/۳ لیوان

آب سرد: ۱/۳ لیوان

طرز تهیه ژله در پوست میوه انار:

در ابتدا انارها رو نصف کنید. سپس انار رو برعکس توی دستتون بگیرید و زیر دستتون یه ظرف بگیرید و با وردنه به پشت انار بزنید، دونه های انار میریزه تو ظرف. اگه پره هاش مونده با چاقو تمیز کنید و بعد بشورید و برگردونید تا خشک بشه تا واسه ریختن کاسترد اماده بشه. حالا پودر کاسترد رو داخل قابلمه بریزید و شکر رو بهش اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و گرنه موقع پخت کاسترد گلوله گلوله میشه. سپس شیر رو اضافه کنید و خوب هم بزنید تا پودر کاسترد کاملا در شیر حل بشه. روی حرارت ملایم بگذارید و با قاشق چوبی خوب هم بزنید. حدود ۵ دقیقه طول میکشه تا کاسترد آماده بشه.

از هم زدن دست نکشید چون خیلی سریع لخته میشه، مدام باید هم زده بشه. اگه حرارت زیاد باشه خیلی سریع بسته میشه بدون اینکه خامیش گرفته بشه. وقتی به این غلظت رسید از روی حرارت بردارید، و باز مدام هم بزنید تا حرارتش کم بشه. دقت کنید که بعد از سرد شدن سفت میشه پس نباید زیاد غلیظ بشه. بهتره نصفه های انار رو توی یک پیاله یا فنجون بگذارید تا تکیه گاه داشته باشه. سپس کاسترد رو داخل پوستهای انار بریزید و یک سانت نگه دارید برای لایه ژله. وقتی کاسترد خودش رو گرفت. دونه های انار رو روی کاسترد بریزید. ژله رو مثل دستور پاکت آماده کنید و روی دونه های انار بریزید و بگذارید خودش رو بگیره در آخر می تونید با خامه فرم گرفته تزیینش کنید.

مواد لازم ژله در پوست طالبی:

طالبی: ۱ عدد

ژله: ۱ بسته

آب جوش: ۱ لیوان

آب سرد: نصف لیوان

طرز تهیه ژله در پوست طالبی:

ابتدا طالبی رو از بالا به اندازه یه دایره ی کوچیک میبریم و با قاشق از توش تخماشو خالی می کنیم اما به دیواره اش آسیب نرسه، یه دو دقیقه چپه میذاریم که اگه آبی جمع شده خارج بشه آماده که شد بذارین یخچال. ژله رو مطابق دستور روی پاکت آماده کنید. سپس اون رو توی طالبی بریزین و بذارین ببنده بعد از ۳ ساعت که خوب سفت شد بیارین و با چاقوی تمیز برشش بدین قاچ ها رو بچینین و سرو کنین. من در ابتدا پوستش رو اول گرفتم و بعد قاچ کردم اینطوری خوردنش راحت تره.

مواد لازم ژله در پوست موز:

پودر ژله: در رنگ های مختلف
موز: به اندازه لازم

طرز تهیه ژله در پوست موز:

ابتدا به پوست موزها یک برش طولی می دهیم تا اندازه ای که بتوانیم، موز درون آن را با قاشق، خالی کنیم. بعد موزها را خارج کرده و دور پوست موز را با چسب نواری، می چسبانیم. مقداری از قسمت نوک پوست موز را هم برش می زنیم که بتوانیم از آن قسمت، ژله را داخل پوست موز بریزیم. حالا ژله ها را آماده کرده و می گذاریم کمی خنک شوند. پوست های موز را به شکل عمودی داخل ظرفی قرار می دهیم و ژله ها را داخل آن می ریزیم. سپس آنها را در یخچال قرار می دهیم، وقتی ژله ها بسته شد، چسب روی پوست موز را جدا می کنیم.

مواد لازم ژله در پوست سیب:

سیب: به اندازه کافی

ژله: چند بسته در رنگ های مختلف

طرز تهیه ژله در پوست میوه سیب:

در ابتدا سیب ها را نصف کردم و داخلش را با قاشق خالی کردم به طوری که نیم سانت بمونه بعد برای اینکه سیاه نشوند کمی به کنارهاش که بیرون از ژله میموند آبلیمو زدم و به همان روش ژله در پوست پرتقال آماده اش کردم.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.