طرز تهیه ژله رنگین کمان

0

طرز تهیه ژله رنگین کمان

ژله رنگین کمان یکی از پر طرفدارترین ژله های مجلسی است. برای تهیه ژله رنگین کمانی تنها نیاز به چهار بسته ژله در رنگ های مختلف دارید و البته مقداری بستنی یا شیر. رنگ ژله ها را طوری انتخاب کنید که با هم تناسب داشته باشند و در کنار هم دسر زیبایی ایجاد کنند. برای این کار میتوانید از رنگ های پیشنهادی ما استفاده کنید و یا پالت رنگی دلخواه خود را جایگزین کنید. برای تهیه ژله رنگین کمان میتوانید از قالب ژله پلاستیکی یا قالب های فلزی استفاده کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله رنگین کمان آشنا شوید.

طرز تهیه ژله رنگین کمان

مواد لازم:

ژله با رنگ ها و طعم های مختلف: ۴ بسته

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تقویتی

طرز تهیه حلوای پسته

طرز تهیه حلوای کدو حلوایی

طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

شیر یا بستنی ساده: ۲ لیوان

طرز تهیه:

برای آماده کردن هر بسته ژله به این صورت عمل کنید که نصف پودر ژله را داخل کاسه ای بریزید و ۱/۲ لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و هم بزنید تا ژله شفاف شود. سپس ۱/۲ لیوان آب سرد به آن اضافه و مخلوط کنید. ژله را داخل قالب بریزید و حدود ۲۰ دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد. دقت کنید ژله سفت نشود. فقط تا حدی که بسته شود کافیست. نصف باقی مانده پودر ژله را با ۱/۲ لیوان آب جوش مخلوط کنید. پس از اینکه شفاف شد با ۱/۲ لیوان بستنی یا شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید.

پس از اینکه ژله داخل فریزر کمی خودش را گرفت و کم کم ژله حل شده با بستنی را روی آن بریزید و مجدد داخل فریزر قرار دهید تا خودش را بگیرد و به همین صورت تمام بسته ها را اماده کنید و لایه لایه ژله ساده و ژله بستنی را روی هم بگذارید. پس از اینکه لایه اخر را اضافه کردید ژله را داخل یخچال قرار دهید (داخل فریزر نگذارید) تا خودش را بگیرد. برای خارج کردن ژله قالب را چند ثانیه داخل آب داغ قرار دهید تا ژله از قالب جدا شود سپس در ظرف برگردانید و سرو کنید.

نکات طلایی:

  • در زمان اضافه کردن لایه ها دقت کنید که لایه زیری بسته شده باشد.
  • با دقت و به ارامی لایه بعدی را اضافه کنید تا لایه ها باهم ترکیب نشوند.
  •  میتوانید از لایه ها با رنگ های بیشتری نیز استفاده کنید.
  • همچنین میتوانید به جای ریختن مواد داخل قالب بزرگ آنها را داخل بستنی خوری یا لیوان اماده و سرو کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.