طرز تهیه ژله سبزه هفت سین

0

طرز تهیه ژله سبزه هفت سین

ژله سبزه هفت سین دسر جذاب و خوشزه ای برای سفره هفت سین شما می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله سبزه هفت سین آشنا شوید.

طرز تهیه ژله سبزه هفت سین

مواد لازم ژله سبزه هفت سین:

ژله آلوئه ورا: ۲ بسته

ژله قرمز رنگ: ۱ بسته

رنگ سبز خوراکی: کمی

ژل مات: به میزان لازم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

مواد لازم ژله سبزه هفت سین قسمت مات:

پودر ژلاتین: ۱۰۰ گرم

آب: ۲۲۴ گرم

شکر: ۲۲۴ گرم

شیر تبخیر شده: ۳۳۶ گرم

اسانس یا طعم دهنده بیرنگ: اندکی

طرز تهیه ژله سبزه هفت سین :

ژله آلوئه ورا را تهیه نموده و در قالب مسطح شیشه ای گرد به قطر تقریبی ۲۵ سانتیمتر بریزید و بگذارید ببندد. ژلاتین را روی آب بپاشید. شکر و شیر تبخیر شده را مخلوط نموده و روی حرارت بگذارید، سپس ژلاتین را بیفزایید و اندکی حرارت دهید. مواد را از الک رد کرده، اسانس بزنید و کمی از آن را سبز کنید و بگذارید ولرم شود. حال کمی از مواد را در سرنگ نو با سر سوزن ۱۸ یا ۲۱ ریخته و از مرکز به اطراف به صورت عمود از ژل مات سبز را در آلوئه ورا تزریق کنید. مراقب باشید با کف ظرف فاصله داشته باشید.اگر احیانا از مواد بیرون زد پاک نکنید. اگر احیانا مواد ژل مات سرد شد و بست، چند ثانیه حرارت دهید تا شل شود.

سوزن ها را نیاز نیست خیلی کنار هم بزنید، چون وقت گیر خواهد بود، با فاصله کفایت می کند. چون بعدا آن را پرپشت جلوه خواهیم داد. حال، مابقی ژل مات سبز را روی کار بریزید تا ضخامت یک تا دو میلیمتر از سطح کار پوشش داده شود، تا کار شما پر پشت جلوه کند. آن را در یخچال بگذارید. ژله قرمز را مطابق دستور بسته حاضر کرده و کمی از ژل مات سفید به آن بیفزایید تا جلوه ماتی پیدا کند و آن را روی ژله سبزه بریزید تا حالت ربان رنگی دور ژله را تداعی کند. قالب را ۲ ساعت در یخچال قرار داده، سپس با کمک فرو بردن در ظرف آب گرم و برگرداندن در ظرف سرو مرطوب، آن را از قالب خارج کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.