طرز تهیه ژله سورپرایز

0

طرز تهیه ژله سورپرایز

ژله سورپرایز یکی از ژله های معروفی است که معمولا در مهمانی ها و یا روز ولنتاین تهیه می شود. این ژله از دو رنگ قرمز و سفید تشکیل می شود و به این صورت است که داخل آن قرمز و رویش سفید است. میتوانید این ژله را در طعم ها و رنگ های دیگر تهیه کنید ولی اگر برای زور عشق می خواهید بهتر است از رنگ سفید و قرمز برای تهیه آن استفاده کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله سورپرایز آشنا شوید.

طرز تهیه ژله سورپرایز

مواد لازم:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

پودر ژله قرمز: ۱ بسته

ژله آلوئه ورا: ۱ بسته

شیر یا بستنی: ۲ لیوان

طرز تهیه:

ابتدا پودر ژله قرمز را با ۱ لیوان آب جوش حل می کنیم. پس از اینکه شفاف شد ژله را داخل ظرف ریخته و داخل یخچال قرار میدهیم تا بسته شود. سپس به شکل قلب قالب می زنیم. ۱ بسته ژله آلوورا را با ۱ لیوان اب جوش مخلوط می کنیم. پس از اینکه شفاف شد ۱/۲ لیوان شیر سرد یا بستنی به آن اضافه و مخلوط می کنیم. سپس داخل قالب گودی ریخته و داخل یخچال قرار می دهیم تا ژله خودش را بگیرد. دقت کنید که ژله بیش از حد سفت نشود چون اگر سفت شود در پایان کار شکل کار ۲ لایه خواهد شد، در حدی که بتوانید قلب ها را روی آن قرار دهید کافیست.

پس از اینکه ژله پایینی کمی بسته شد قلب ها را روی آن و در کنار هم همانند شکل قرار می دهیم. ۳ بسته باقی مانده ژله آلوئه ورا را با ۳ لیوان آب جوش مخلوط کرده تا شفاف شود سپس باقی مانده شیر یا بستنی را به آن اضافه و خوب مخلوط می کنیم. پس از اینکه یکدست شد به آرامی داخل قالب ریخته و روی قلب ها را با آن می پوشانیم. سپس در یخچال قرار می دهیم تا خوب سرد و سفت شود.

نوش جان.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.