آشپزیژله

طرز تهیه ژله شکلاتی راه راه

طرز تهیه ژله شکلاتی راه راه

ژله شکلاتی راه راه ژله ای بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد که از محبوبیت بالایی در بین طرفدارانش برخوردار است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله شکلاتی راه راه آشنا شوید.

طرز تهیه ژله شکلاتی راه راه

مواد لازم قسمت سفید:

آب سرد: ۱/۲ لیوان
پودر ژلاتین: (۱۸ گرم) ۲ قاشق سوپ خوری
خامه‏: ۳ قاشق سوپ خوری
وانیل: ۱/۴ قاشق چای خوری
شکر: ۸ قاشق سوپ خوری
شیر: ۲ لیوان

مواد لازم قسمت شکلاتی روشن:

پودر ژلاتین: (۱۲ گرم) 1 و نیم قاشق سوپ خوری

آب سرد: ۱/۲ لیوان
پودر هات شکلات: ۱ بسته
شکر: ۵ قاشق سوپ خوری
شیر: 1 و نیم لیوان

مواد لازم قسمت شکلاتی تیره:

شکلات سیاه و تلخ: ۵۰ گرم
شکر: ۴ قاشق سوپ خوری
پودر هات شکلات: 2 بسته
پودر ژلاتین: (۱۲ گرم) 1 و نیم قاشق سوپ خوری
آب سرد: ۱/۲ لیوان
آب جوش: 1 و نیم لیوان

طرز تهیه قسمت شکلاتی تیره:

آب جوش و شکر و پودر هات شکلات و شکلات تلخ را روی حرارت ملایم قرار داده و مرتب هم میزنیم تا تمام مواد حل شده و یکدست شود. پودر ژلاتین را با آب سرد روی بخار آب قرار داده تا شفاف شود حالا ژلاتین حل شده را به مایع شکلاتی اضافه کرده خوب مخلوط کرده کنار میگذاریم.

طرز تهیه قسمت شکلاتی روشن:

شیر و شکر را روی حرارت ملایم قرار میدهیم تا کاملا داغ شود ولی نجوشد. حالا هات شکلات را افزوده خوب مخلوط میکنیم و میگذاریم کمی خنک شود. پودر ژلاتین را در آب سرد ریخته هم زده روی بخار آب قرار میدهیم تا شفاف شود. حالا ژلاتین حل شده را کنار میگذاریم تا کمی خنک شود سپس آن را به شیر ولرم اضافه کرده خوب مخلوط کرده کنار میگذاریم.

طرز تهیه قسمت سفید:

پودر زلاتین را با آب سرد مخلوط کرده روی بخار آب قرار میدهیم تا حل شود. شیر و شکر را مخلوط کرده روی حرارت ملایم قرار میدهیم و مرتب هم میزنیم تا شکر حل شود. سپس خامه و وانیل را افزوده خوب مخلوط میکنیم تا یکدست شود حالا میگذاریم کمی خنک شود. ژلاتین را هم کنار میگذاریم تا داغی بیافتد حالا شیر و ژلاتین را مخلوط کرده و کنار میگذاریم تا خنک شود. قالب مخصوص ژله را با قلمو چرب کرده (خیلی کم) در فریزر قرار میدهیم تا کاملا سرد شود یک لایه از مایع شکلاتی تیره در قالب ریخته میگذاریم در یخچال تا نیم بند شود. سپس لایه دوم را از شکلاتی روشن استفاده میکنیم و بعد از نیم بند شده لایه دوم در لایه سوم از مایع سفید و مثل ژله رنگین کمان کار را ادامه میدهیم تا مایعات ما تمام شود حالا در یخچال قرار میدهیم تا کاملا بسته شود.
نکات طلایی:
  • در هر مرتبه که ژله می ریزیم در فریزر قرار می دهیم تا کمی ژله بسته شود.
  • برای جدا کردن ژله از قالب کمی قالب را بیرون یخچال قرارداده ودور ژله را از قالب بوسیله چاقوی ظریفی جداکرده با تکان دادن قالب به راحتی ژله از ظرف جدا می شود.
  • در هر موقعی که می خوام ژله آماده کنم اول گنجایش ظرف را اندازه می گیرم که ژله آماده شده ظرف را تقریبا پر کند.
0/5

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا