طرز تهیه ژله قهوه

0

طرز تهیه ژله قهوه

ژله قهوه یا ژلاتین قهوه یکی از دسرهای بی نظیر قهوه است که از ژلاتین و قهوه معطر تهیه می‌شود و می توان با خامه سرو کرد. چندین گونه و نوع ژله قهوه و همچنین روش سرو متفاوت وجود دارد. برخی علاقه دارند که ژله قهوه را با یک قاشق بستنی وانیلی سرو کنند و برخی دیگر به خامه علاقه بیشتری نشان می‌دهند. برخی از علاقه‌مندان به این دسر آن را به شکل مکعب سرو می‌کنند و برخی دیگر با  قالب های بزرگتر، اما نکته اینجاست که هیچ تفاوتی ندارد که ژله قهوه چگونه تهیه و سرو شود مهم این است که بسیار خوشمزه و دلچسب است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله قهوه آشنا شوید.

طرز تهیه ژله قهوه

مواد لازم:

پودر ژلاتین: ۱/۴ پیمانه
آب سرد: ۸ قاشق سوپ خوری
بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

قهوه آماده: ۲/۵ پیمانه
شکر: ۵ قاشق سوپخوری

طرز تهیه:

ابتدا پودر ژلاتین را روی آب سرد بپاشید و کنار بگذارید تا به شکل اسفنج درآید. ظرف ژلاتین را روی حرارت غیرمستقیم قرار دهید تا پودر ژلاتین رقیق شود. قهوه آماده داغ را با شکر مخلوط کنید تا شکر خوب در آن حل شود. بعد از خنک شدن مخلوط قهوه و شکر، آن را با ژلاتین رقیق شده مخلوط کنید و داخل قالب موردنظر بریزید. قالب را ۳ ساعت در یخچال قرار دهید. می توانید ژله قهوه را با انواع بستنی ساده و مغزدار سرو کنید. این دسر بسیار خوشمزه در آسیا و کشورهای شرقی مرسومیت بیشتری دارد. شما می‌توانید آن را در قالب‌های متعددی تهیه نمایید ولی معمولا آنرا برای سهولت در سرو با خامه به اشکال مکعبی تهیه می‌نمایند. نوش جان.
نکته طلایی:
  • برای راحت تر جدا شدن دسر از قالب، همیشه داخل قالب را با آب سرد بغلتانید و بعد آن را در فریزر قرار دهید، سپس مواد را در آن بریزید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.