طرز تهیه ژله لایه ای لیمو در لیوان

0

طرز تهیه ژله لایه ای لیمو در لیوان

ژله لایه ای لیمو در لیوان دسری خوشمزه با ظاهری جذاب و طعمی منحصر به فرد می باشد که طعم آن برای بیشتر مردم محبوب و شگفت انگیز می باشد. برای تهیه یک دسر زیبا و شگفت انگیز به مواد زیادی احتیاج ندارید، تنها یک بسته پودر ژله ی لیمو و آلوئه ورا و کمی شیر کافیست تا همه اهل خانه را با هنرتان به وجد بیاورید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله لایه ای لیمو در لیوان آشنا شوید.

طرز تهیه ژله لایه ای لیمو در لیوان

مواد لازم:

پودر ژله آلوئه ورا: ۱ بسته

پودر ژله لیمو: ۱ بسته

بیشتر بخوانید

طرز تهیه اسپرینگ رول حلوا

طرز تهیه حلوای مجلسی

طرز تهیه حلوا شکلاتی

طرز تهیه حلوای خرما

شیر: ۱ پیمانه

آب جوش: ۲یمانه

آب سرد: ۱ پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا یک پیمانه آب را داخل قابلمه ای ریخته و روی حرارت بگذارید تا بجوشد، یک بسته پودر ژله آلوئه ورا را داخل آب جوش بریزید تا دانه های آن حل شود. ژله را کنار بگذارید تا خنک شود ، حالا شیر را افزوده و در لیوان های بلوری بلند بریزید و در یخچال بگذارید تا ببندد. برای درست کردن لایه دوم، یک لیوان آب را بجوشانید و یک بسته ژله لیمو را در آن حل کرده و یک لیوان آب سرد اضافه نمایید. لیوان ها را از یخچال خارج کرده و ژله لیمو را روی آن ها بریزید و مجدد داخل یخچال قرار دهید تا لایه دوم ببندد. این کار را تا هر چند لایه ای که دوست دارید ادامه دهید و برای لایه آخر از ژله لیمو استفاده نمایید. در آخر سر لیوان ها را با مقداری خامه پر کرده و سرو کنید.
نکات طلایی:
  • طی درست کردن لایه ها اگه از ژلتون موند و دیدید که بسته شده میتونید روی حرارت غیر مستقیم کتری بگذارید و هم بزنید تا دوباره آب بشه و روی لایه هاتون بریزید.
  • می تونید لایه ها رو کم یا زیاد کنید بستگی به خودتون داره.
  • اگه میخواهید رنگ ژله لیمو پررنگ تر بشه میتونید از رنگ خوراکی زرد رنگ یا از زعفران حل شده استفاده کنید که البته اگه از زعفران استفاده کنید طعم ژله رو عوض میکنه.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.