طرز تهیه ژله لایه ای

0

طرز تهیه ژله لایه ای

ژله لایه ای یکی دیگر از انواع ژله هاست که معمولا برای مهمانی ها و مراسم خاص تهیه می شود.این ژله همانطور که از اسمش پیداست با چند لایه تهیه می شود. برای این کار می توانید از دو طعم ژله و یا حتی بیشتر نیز استفاده کنید این ژله هر چه تعداد رنگ در آن بیشتر باشد جذابیت بیشتری برای مهمانان خواهد داشت به علاوه اینکه طعم های بیشتری را نیز تجربه خواهند کرد و اما به این نکته هم توجه داشته باشید که هر چه تعداد رنگ ها بیشتر باشد مسلماً زمان بیشتری را برای تهیه این ژله باید صرف کنید و لی نتیجه بسیار عالی به شما خواهد داد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله لایه ای آشنا شوید.

طرز تهیه ژله لایه ای

مواد لازم:

ژله آلبالو: ۱ بسته

ژله توت فرنگی: ۱ بسته

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کدو پلو به دو روش

طرز تهیه سمنو

طرز تهیه ترشی با میوه های تابستانی

ژله طالبی: ۱ بسته

بستنی وانیلی: ۱ لیتر

آب جوش: به مقدار لازم

آب سرد: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا پودر ژله آلبالو را درون یک ظرف میریزیم و ۱ لیوان آب جوش را به آن اضافه میکنیم .( در ابتدای کار حتما قالب را چرب کنید). دو دقیقه هم میزنیم تا ژله کاملا حل شود. سپس ۱ لیوان آب سرد میریزیم و سپس ۱/۳ ژله را درون ظرف میریزیم و به مدت یک ساعت درون یخچال می گذاریم. پس از گرفتن ژله لایه اول مرحله بعد را شروع می کنیم. ۱/۲ پودر توت فرنگی را با آب جوش ترکیب میکنیم و به خوبی هم میزنیم(بهتر است از روش بن ماری برای این کار استفاده کنید یعنی حرارت غیر مستقیم). سپس بستنی را به ژله اضافه میکنیم و روی ژله آلبالو میریزیم و درون فریزر به مدت ۱ ساعت می گذاریم تا کاملا خودش رو بگیرد.

ژله طالبی را پس از گرفتن بستنی بر روی آن میریزیم و یک ساعت درون فریزر می گذاریم. پس از گرفتن ژله طالبی ، مراحل فوق را تکرار میکنیم یعنی ابتدا ژله آلبالو سپس بستنی و در انتها ژله آلبالو را اضافه میکنیم پس از گرفتن ژله به راحتی از ظرف جدا می شود. در صورت جدا نشدن از آب گرم استفاده میکنیم. ژله را به اندازه های دلخواه برش می دهیم. روی آن را به دلخواه با خامه آماده ویا بستنی ویا میوه تزئین میکنیم.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.