طرز تهیه ژله هندوانه ای

0

طرز تهیه ژله هندوانه ای

ژله هندوانه ای دسری بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد که از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار است و برای شب یلدا بسیار مناسب می باشد که یکی از بهترین شب ها برای ما ایرانیان است. برای تزیین میز شام شب یلدایتان این ژله هندوانه ای را حتما امتحان کنید. این ژله طعم و شکل بسیار زیبایی دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله هندوانه ای آشنا شوید.

طرز تهیه ژله هندوانه ای

مواد لازم:

ژله سبز

ژله قرمز

ژله آلوئه ورا

بستنی

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تخم مرغ

طرز تهیه رولت حلوا مجلسی

طرز تهیه حلوای هویج

طرز تهیه حلوا زعفرانی

تخمه یا شکلات

طرز تهیه:

برای درست کردن این ژله سه رنگ به سه کاسه با سه سایز مختلف نیاز داریم. ابتدا ژله سبز را درست کرده و در بزرگ ترین کاسه بریزید و در یخچال بگذارید تا کمی خودش را بگیرد ولی نبندد. حالا ژله را از یخچال بیرون آورده و داخل کاسه دوم آب سرد بریزید و داخل ژله نیم بند قرار دهید و در یخچال بگذارید تا ببندد. ژله را از یخچال بیرون آورده آب کاسه را خارج کنید و ژله آلوئه ورا را با بستنی آب شده درست کنید تا به رنگ سفید در بیاید، ژله را داخل کاسه دوم بریزید و در یخچال بگذارید تا نیم بند شود. ژله نیم بند را از یخچال خارج کرده کاسه سوم را با آب سرد پر کنید و روی ژله سفید قرار دهید و به یخچال برگردانید تا خودش را ببندد.

ژله را از یخچال خارج کرده و آب کاسه سوم را خالی کرده و ژله قرمز را درست کنید و داخل آن بریزید. ژله را به یخچال برگردانید و اجازه دهید ژله ها خوب ببندد. بعد از اینکه ژله ها خوب بسته شدند تخمه یا شکلات ها را روی ژله قرمز بریزید و کمی فشار دهید تا روی ژله ثابت شود. حالا ژله را در ظرفی برگردانید و یک برش از آن را بردارید تا رنگ های داخل آن دیده شود .

طرز تهیه ژله هندوانه ای

طرز تهیه ژله هندوانه ای

طرز تهیه ژله هندوانه ای

طرز تهیه ژله هندوانه ای

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.