طرز تهیه ژله ویترینی

0

طرز تهیه ژله ویترینی

ژله ویترینی نوعی از این ژله های خوش آب و رنگ است که به صورت های مختلف می توانید تهیه کنید.تعدادی این دسر را با ژله و مقداری میوه تهیه می کنند که خوب جذابیت خودش را دارد البته رنگ میوه و ژله نیز در این زیبایی بی تاثیر نیست.برخی دیگر ژله را با مقداری بستنی و یا شیر مخلوط کرده و پس از آن مقداری میوه و یا مواد دیگری همچون پاستیل و یا ژله رولی به آن اضافه می کنند که خوب زیبایی آن دسر را دو چندان می کند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه ژله ویترینی آشنا شوید.

طرز تهیه ژله ویترینی

مواد لازم:

ژله آلوئه ورا: ۳ بسته

شیر یا بستنی وانیلی: ۲ لیوان

آب جوش: ۳ لیوان

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای ساده

طرز تهیه حلوای سه آرد

طرز تهیه حلوای شیره انگور

طرز تهیه حلوای تیره

آب سرد: ۱ لیوان

روغن: ۲ قطره برای چرب کردن قالب

پاستیل یا میوه های خرد شده: به مقدار لازم

قالب ژله: ۱ عدد

طرز تهیه:

ابتدا دو بسته ژله آلوئه ورا را با دو لیوان آب جوش کاملا مخلوط کنید. باید این مخلوط را آنقدر هم بزنید تا کاملا خنک شود. دو لیوان شیر (دو لیوان بستنی آب شده) را به آرامی اضافه کرده و آنقدر هم بزنید که با هم مخلوط شوند. قالب ژله را با قلم مو کمی چرب کرده و مخلوط شیر و پودر ژله را درون آن بریزید. قالب ژله را درون یخچال بگذارید تا ژله کامل بسته شود. یک بسته ژله آلوئه ورا مانده را با یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد درست کنید. با چاقو نوک تیز به آرامی ۳ یا ۴ تکه از ژله را بریده و از قالب ژله خارج کرده و درون ظرف فلزی بریزید. فضاهای خالی را با میوه های فصل خرد شده و یا پاستیل پر کنید.

ژله آلوئه ورا را به آرامی با قاشق روی میوه ها و پاستیل ها بریزید تا کامل پر شود. سپس دوباره قالب را درون یخچال بگذارید. ژله های مخلوط با شیر را روی بخار کتری مجدد گرم کنید تا کامل آب شود. بعد از بسته شدن قسمت های خالی مجدد قالب را از یخچال خارج کرده و ژله آب شده مخلوط با شیر را درون قالب بریزید و مجدد درون یخچال بگذارید. بعد از ۲ ساعت ژله شما اماده است و می توانید آن را درون ظرف سروتان برگردانید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.