طرز تهیه ژیگو به دو روش همراه با سس مخصوص

0 46

طرز تهیه ژیگو

طرز تهیه ژیگو

ژیگو، غذایی گوشتی است که از گوشت گوسفند یا گوساله جوان تهیه می شود. ژیگو را به راحتی می توانید آماده کنید و از خوردن آن لذت کافی را ببرید. با ویکی ناب در طرز تهیه ژیگو همراه باشید.

طرز تهیه ژیگو

مواد لازم ژیگو (ایرانی):

گوشت گوسفند: ۵۰۰ گرم

پیاز حلقه شده: ۲ عدد

سیر: به اندازه کافی

کره یا روغن مایع: ۱ پیمانه سرخالی

نمک و فلفل قرمز: مقداری

طرز تهیه:

گوشت ها را به قطر ۴ _ ۵ سانت می بریم بعد داخل این تکه گوشت ها را به وسیله چاقو سوراخ هایی ایجاد کرده و در هر سوراخ یک پره سیر که قبلا پوست نازک آن را جدا کردید می گذارید.

سپس کره یا روغن را در تابه ای ریخته و گوشت های تکه شده را مقداری سرخ می نمایید وقتی که خوب دو طرف گوشت ها سرخ شدند یک پیمانه آب جوش به آن ها اضافه می کنیم و در تابه را می گذاریم تا بپزد، حرارت را نیز ملایم می کنیم. بعد از حدود ۱ ساعت که آب گوشت ها خوب خشک شد گوشت ها را پشت و رو کرده و دوباره ۱ پیمانه آب روی آن ها میریزیم و دوباره در تابه را می گذاریم تا طرف دیگر گوشت ها نیز پخته شود در انتها نمک و فلفل را با  پیمانه دیگر آب به گوشت ها اضافه می کنیم و می گذاریم خوب بپزد وقتی آب گوشت خشک شد از روی حرارت بر می داریم و وقتی سرد شد با یک کارد تیز گوشت ها را برش های نازکی مانند کالباس می دهیم و در ظرف مورد نظر چیده و اطراف آن را با حلقه های پیاز تزیین می کنیم.

مواد لازم ژیگو (فرانسوی):

ران گوسفند: ۱ عدد (۲ کیلوگرم)

سیر: ۱ بوته

نعناع و ترخان: ۱ دسته کوچک

بیشتر بخوانید

طرز تهیه ترشی زالزالک

طرز تهیه ترشی خرما

طرز تهیه ترشی آجیلی

طرز تهیه ترشی ازگیل

روغن مایع: ۱۰۰ گرم

کره: ۱۰۰ گرم

نمک و فلفل: به میزان لازم

سبزیجات پخته شده (هویج خرد شده، لوبیای سفید پخته شده، نخود سبز، لوبیای سبط پخته شده): از هر کدام ۱ لیوان

طرز تهیه ژیگو (فرانسوی):

سطح گوشت را با کارد سوراخ های عمیقی ایجاد می کنیم و پرهای سیر پوست کنده را در آن عمیقا فرو می کنیم. سپس گوشت را در قابلمه ای که روغن را در آن داغ کرده ایم می گذاریم و در آن را می گذاریم. هر چند دقیقه یک بار آن را زیر و رو می کنیم تا خوب بپزد و دو طرف گوشت سرخ شود. بعد از سرخ شدن از کنار ظرف در آن آب می ریزیم. چند حبه سیر و نعناع و ترخان را بدون خرد کردن کنار ژیگو می گذاریم و می گذاریم بپزند. بعد از یک ربع ژیگوی ما آماده سرو می باشد.

” به جای گوشت می توانید از گوشت بوقلمون یا گوشت مرغ استفاده کنید و مراحل فوق را پیش روید “

مواد لازم سس مخصوص ژیگو:

خامه: ۱۰۰ گرم

زرشک خیس شده: ۱۵۰ گرم

سس خردل: به میزان لازم

رب انار: مقداری

سیر: مقدار دلخواه

گردوی آسیاب شده: به میزان کافی

طرز تهیه:

در ابتدا خامه را با گردو هم می زنیم سپس زرشک را اضافه می کنیم و هم می زنیم سپس کمی سس خردل و سیر و رب انار و مقداری از آبی که ژیگو انداخته بود اضافه می کنیم و اگه فلفل سیاه و جوز هندی دارین اضافه می کنیم و کمی پودر شده ریحون و آویشن را اضافه می کنیم و همه را داخل ظرفی ریخته و کمی تفت می دهیم. پس از ۱۰ دقیقه سس ژیگوی ما آماده است. آن را روی ژیگو بریزید و لذت نوش جان کردن ژیگو را ۲ برابر کنید.

( منبع: آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.