طرز تهیه ژیگو به دو روش

0 26

طرز تهیه ژیگو

ژیگو، غذایی گوشتی است که از گوشت گوسفند یا گوساله جوان تهیه می شود. ژیگو را به راحتی می توانید آماده کنید و از خوردن آن لذت کافی را ببرید. با ویکی ناب در طرز تهیه ژیگو همراه باشید.

طرز تهیه ژیگو

مواد لازم ژیگو (ایرانی):

گوشت گوسفند: ۵۰۰ گرم

پیاز حلقه شده: ۲ عدد

سیر: به اندازه کافی

کره یا روغن مایع: ۱ پیمانه سرخالی

نمک و فلفل قرمز: مقداری

طرز تهیه:

گوشت ها را به قطر ۴ _ ۵ سانت می بریم بعد داخل این تکه گوشت ها را به وسیله چاقو سوراخ هایی ایجاد کرده و در هر سوراخ یک پره سیر که قبلا پوست نازک آن را جدا کردید می گذارید.

سپس کره یا روغن را در تابه ای ریخته و گوشت های تکه شده را مقداری سرخ می نمایید وقتی که خوب دو طرف گوشت ها سرخ شدند یک پیمانه آب جوش به آن ها اضافه می کنیم و در تابه را می گذاریم تا بپزد، حرارت را نیز ملایم می کنیم. بعد از حدود ۱ ساعت که آب گوشت ها خوب خشک شد گوشت ها را پشت و رو کرده و دوباره ۱ پیمانه آب روی آن ها میریزیم و دوباره در تابه را می گذاریم تا طرف دیگر گوشت ها نیز پخته شود در انتها نمک و فلفل را با  پیمانه دیگر آب به گوشت ها اضافه می کنیم و می گذاریم خوب بپزد وقتی آب گوشت خشک شد از روی حرارت بر می داریم و وقتی سرد شد با یک کارد تیز گوشت ها را برش های نازکی مانند کالباس می دهیم و در ظرف مورد نظر چیده و اطراف آن را با حلقه های پیاز تزیین می کنیم و نوش جان می کنیم.

بیشتر بخوانید

طرز تهیه شیرینی دو آرده

طرز تهیه شیرینی اسکار

طرز تهیه شنسیل مرغ به دو روش

طرز تهیه خاگینه به سه روش

مواد لازم ژیگو (فرانسوی):

ران گوسفند: ۱ عدد (۲ کیلوگرم)

سیر: ۱ بوته

نعناع و ترخان: ۱ دسته کوچک

روغن مایع: ۱۰۰ گرم

کره: ۱۰۰ گرم

نمک و فلفل: به میزان لازم

سبزیجات پخته شده (هویج خرد شده، لوبیای سفید پخته شده، نخود سبز، لوبیای سبط پخته شده): از هر کدام ۱ لیوان

طرز تهیه ژیگو (فرانسوی):

سطح گوشت را با کارد سوراخ های عمیقی ایجاد می کنیم و پرهای سیر پوست کنده را در آن عمیقا فرو می کنیم. سپس گوشت را در قابلمه ای که روغن را در آن داغ کرده ایم می گذاریم و در آن را می گذاریم. هر چند دقیقه یک بار آن را زیر و رو می کنیم تا خوب بپزد و دو طرف گوشت سرخ شود. بعد از سرخ شدن از کنار ظرف در آن آب می ریزیم. چند حبه سیر و نعناع و ترخان را بدون خرد کردن کنار ژیگو می گذاریم و می گذاریم بپزند. بعد از یک ربع ژیگوی ما آماده سرو می باشد. نوش جان.

” به جای گوشت می توانید از گوشت بوقلمون یا گوشت مرغ استفاده کنید و مراحل فوق را پیش روید “

( منبع: آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمد زاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
15 + 13 =