طرز تهیه کارنه آسادا

0

طرز تهیه کارنه آسادا

کارنه آسادا (Carne Asada) یک خوراک و استیک مکزیکی می باشد که بسیار خوشمزه می باشد و طعم بی نظیری دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کارنه آسادا آشنا شوید.

طرز تهیه کارنه آسادا

مواد لازم کارنه آسادا:

راسته گوساله: ۱۰۰۰ گرم
روغن زیتون: به مقدار لازم
نمک و فلفل تازه آسیاب شده: به مقدار لازم

مواد لازم مزه دار کردن گوشت:

سیر ریز شده: ۴ حبه
فلفل سبز تند: ۱ قاشق چای خوری (دانه هایش را خارج می کنیم و ریز خرد می کنیم)
دانه زیره آسیاب شده تازه: به مقدار کافی
بیشتر بخوانید

طرز تهیه کافی موکا

طرز تهیه موس کیک

طرز تهیه موس کیک شکلاتی

برگ و ساقه گشنیز تازه ریز خرد شده: ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاه آسیاب شده: به مقدار کافی
لیموی آب گرفته:  ۲ عدد
سرکه سفید: ۲ قاشق چایخوری
شکر: ۱/۲ قاشق چای خوری
روغن زیتون: ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه کارنه آسادا:

ابتدا گوشت راسته را در کاسه ای بزرگ یا ظرف نسوز می خوابانیم. مواد لازم برای مزه دار کردن را ترکیب می کنیم و تمامی مواد ترکیب شده را روی گوشت می ریزیم و گوشت ها را زیر و رو می کنیم. مطمئن شوید همه تکه های گوشت با مواد مزه دار شده اند. کاسه را با سلفون می پوشانیم و برای ۱ تا ۴ ساعت آن را در یخچال می گذاریم. از قبل شعله کباب پز را روی درجه متوسط روشن می کنیم. اگر می خواهید روی اجاق گاز غذا را درست کنید، می توانید از تابه چدنی و شعله بالا استفاده نمائید. کباب پز را با کمی روغن چرب می کنیم تا گوشت به آن نچسبد. گوشت را از داخل مواد مزه دار کننده بر می داریم.
اگر می خواهید داخل خانه آشپزی کنید، بهتر است مواد مزه دارکننده اضافی را با قلم مو از روی گوشت بردارید تا روی تابه داغ نسوزند و بوی آنها بلند نشود. سپس به هر دو طرف تکه های گوشت نمک و فلفل می زنیم. هر طرف از گوشت ها را بسته به این که چقدر نازک هستند، تنها برای چند دقیقه کباب می کنیم. اگر خواستید می توانید تکه های گوشت را دسته دسته سرخ کنید. گوشت های پخته را برای خرد کردن روی تخته قرار می دهیم و اجازه می دهیم برای ۵ دقیقه استراحت کنند. آنها را در طول بافت روی قطر به قطعات باریکی می بریم. در همین مدت زمان می توانیم چند کدو خیاری شسته را حلقه حلقه کنیم و روی کباب پز کباب کنیم و با استیک لای ساندویچ سرو کنیم.
گوشت را با نان پیتا لبنانی یا ترتیلای ذرت سرو می کنیم. هر طرف نان ها را ۳۰ ثانیه در تابه خشک یا کباب پز می پزیم تا نرم و برشته شوند. گوشت ها را لای نان ترتیلا یا پیتا ریخته و با مقدار گوجه تازه و بسته به دلخواه مان با کدوی گریل شده سرو می کنیم.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.