طرز تهیه کاپ کیک ماربل جادویی سه رنگ همراه با باتر کریم سوییسی

0

طرز تهیه کاپ کیک ماربل جادویی سه رنگ

کاپ کیک ماربل جادویی سه رنگ کیکی بسیار خوشمزه و منحصر به فرد می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کاپ کیک ماربل جادویی سه رنگ آشنا شوید.

طرز تهیه کاپ کیک ماربل جادویی سه رنگ همراه با باتر کریم سوییسی

مواد لازم کاپ کیک ماربل جادویی سه رنگ:

وانیل: 1/2 قاشق چای خوری

پودر کاکائو: 1 قاشق غذاخوری

آرد الک شده: 1 و 1/2 پیمانه (225 گرم)

شکر: 3/4 پیمانه (165 گرم)

تخم مرغ: 2 عدد

کره نرم شده در دمای محیط: 125 گرم

شیر (برای رنگ دوم کاپ کیک): 1 قاشق غذا خوری

شیر: 1/3 پیمانه (80 میلی لیتر)

رنگ خوراکی (صورتی): چند قطره

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوا زرد شیرازی

طرز تهیه مرغ نمکی چینی

طرز تهیه مرغ نمکی

طرز تهیه اشپیل شور

طرز تهیه کاپ کیک ماربل جادویی سه رنگ:

همزدن را با سرعت متوسط به بالا شروع میکنیم و تا زمانی ادامه می دهیم تا مواد ما صاف و کرم رنگ شود (حدود 7 دقیقه ) زمان لازم داریم. نکته ای که نشون میده مواد شما خوب همزده شده اثر پره های همزن روی مواد و کرم رنگ شدن مواد هستش. مواد را به3 قسمت مساوی تقسم کنید. به یک بخش پودر کاکائو + شیر (1 ق غ) اضافه میکنیم. با همزن دستی هم میزینیم تا کاملا یکنواخت بشه. به ظرف دوم چند قطره ( 1 یا 2 قطره کافیه) رنگ خوراکی صورتی اضافه میکنیم. هم میزنیم تا کالا مخلوط شود. ظرف سوم هم حاوی مایه اصلی کیک هست که کرم رنگ می باشد. با استفاده از اسکوپ بستنی از هر رنگ یک اسکوپ داخل لاینرهای کاپ کیک میریزیم.

نکته طلایی:
  • یک قاشق یا یک اسکوپ از هر رنگ کافیه و اضافه ریختن مواد باعث زشت شدن ظاهر کاپ کیک ها خواهد شد.

کاپ کیک هارا در فر از قبل گرم شده با دمای 160 درجه سانتی گراد به مدت 20 الی 25 دقیقه (یا تا زمانی که تست خلال دندان تمیز باشد) قرار می دهیم. بعداز پخت اجازه می دهیم کمی در قالب خنک شود سپس خارج میکنیم ( حدود 10 دقیقه). سپس بعداز سر د شدن کامل کاپ کیک ها آنها را تزیین میکنیم.

مواد لازم باتر کریم سوییسی:

یکی از انواع کرم های به کار رفته در تزئین کیک و شیرینی ، باتر کریم ها هستند. این کرم ها برای پر کردن  ناهمواری های کیک و ساختن سطوح یکنواخت مناسب هستند. باتر کریم ها یا کرم های کره ای همونطور که از اسمشونم معلومه بر پایه کره ساخته میشن، این ویژگی باعث میشه که کیک را در خودشون حل و خمیر نکنن.

شکر (ترجیحا دانه ریز ): ۱۰۰ گرم

کره: ۱۲۰ گرم

سفیده تخم مرغ: ۳ عدد

اسانس وانیل

طرز تهیه باتر کریم سوییسی:

کره رو خرد میکنیم و کنار میذاریم به دمای اتاق برسه. سفیده تخم مرغ با شکر مخلوط میکنیم. و این مخلوط رو داخل کاسه بزرگ استیل یا پیرکس روی ظرف آب جوش قرار میدیم. با ویسک مرتب هم میزنیم(مهمه، قصد نداریم سفیده بپزه). حدود ۴-۵ دقیقه ادامه میدیم تا همه شکر حل بشه. از روی حرارت غیر مستقیم برش میداریم و ۱-۲ قطره اسانس وانیل بهش اضافه میکنیم و شروع میکنیم با همزن برقی میزنیم. وقتی کاملا کف آلود شد، کره رو به تدریج بهش اضافه میکنیم، اولش بافت کره ممکنه کمی غیر یکنواخت باشه. اگه میخواید برای روی کیک از باتر کریم استفاده کنید باید قبل از اضافه کردن کره ، انقدر سفیده رو زده باشید که با سروته کردن ظرف نریزه، اگه برای صافکاری کیک میخواید، باید کمی زودتر شروع به اضافه کردن کره کنید که کرم درنهایت کمی روان باشه. همه کره که حل بشه، باتر کرم ما حاضره.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.