طرز تهیه کرم پرتقال و کدوحلوایی

0

طرز تهیه کرم پرتقال و کدوحلوایی

کرم پرتقال و کدو حلوایی دسر نارنجی خوشمزه و محبوب می باشد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کرم پرتقال و کدوحلوایی آشنا شوید.

طرز تهیه کرم پرتقال و کدوحلوایی

مواد لازم:

کدوحلوایی: ۵۰۰ گرم

خامه صبحانه: ۳۰۰ گرم

شکر: ۵۰ گرم

ژله پرتقال: ۱ بسته

هل: ۱ قاشق چای خوری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

طرز تهیه اسپرینگ رول حلوا

آب جوش: ۲۵۰ میلی لیتر

پوست پرتقال رنده شده در صورت تمایل: ۱ قاشق غذاخوری

مربای هویج: ۳۰۰ گرم

پودر ژلاتین: ۱ و نیم قاشق غذاخوری

آب سرد: ۶۰ میلی لیتر

بیسکویت کرم دار پرتقالی: ۳۰۰ گرم

طرز تهیه:

ابتدا یک بسته ژله پرتقال را داخل آب جوش بریزید و هم بزنید تا دانه های ژله خوب حل شود. کدو حلوایی را پوست گرفته دانه های داخل آن را جدا کنید و خرد نمایید. کره را داخل تابه ای بریزید و روی حرارت بگذارید تا آب شود، کدوهای خرد شده و هل را داخل تابه بریزید و سرخ کنید. ژله را به تابه اضافه نمایید و هم بزنید. قالب را از قبل با مقداری روغن چرب کرده مواد تابه را از روی حرارت بردارید و بعد از خنک شدن داخل قالب بریزید و در یخچال بگذارید تا خودش را ببندد. لایه کرم پرتقال را طبق دستور تهیه آن درست کرده و روی لایه اول بریزید و دوباره داخل یخچال بگذارید تا ببندد (این لایه اختیاری است و در صورت تمایل برای داشتن دسر سه لایه آن را تهیه کنید).

برای درست کردن لایه آخر پودر ژلاتین و آب سرد را در یک ظرف استیل بریزید و با حرارت غیر مستقیم آن را حل کنید. بیستکوییت ها را خوب له کنید تا به شکل پودر شود. خامه، رنده پوست پرتقال، ژلاتین و پودر بیستکوییت را با هم مخلوط کرده روی لایه دوم بریزید و در یخچال قرار دهید تا ببندد. اگر دوست دارید ژله شیرین تری داشته باشید دو قاشق پودر شکر به لایه آخر اضافه کنید. ۶ ساعت زمان دهید تا مواد دسر خوب بسته شود. ژله را بعد از این زمان از یخچال خارج کرده در ظرف پذیرایی بکشید و سرو کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.