آشپزخانهکلوچه و کوکی

طرز تهیه کلوچه خرمایی سیستانی

طرز تهیه کلوچه خرمایی سیستانی

کلوچه یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که همراه با چای به عنوان میان وعده و عصرانه سرو می شود. کلوچه ها در مقایسه با شیرینی، طعم شیرینی کمتری دارند، اما بافت منسجم تری نسبت به کیک دارند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کلوچه خرمایی سیستانی آشنا شوید.

طرز تهیه کلوچه خرمایی سیستانی

مواد لازم:

آرد: ۱ و نیم پیمانه

روغن حیوانی: ۱/۳ پیمانه

شکر: ۱ قاشق غذا خوری

بکینگ پودر: ۱ قاشق چای خوری

شیر: ۶ قاشق غذا خوری پر

نمک: نصف قاشق مربا خوری

سیاه دانه: ۱ قاشق مربا خوری

بادیان یا رازیانه: ۱ قاشق چای خوری

زیره: نصف قاشق مربا خوری

خرما: ۱۲ عدد

پودر هل و دارچین: کمی

طرز تهیه کلوچه خرمایی سیستانی:

مرحله اول

ابتدا یک کاسه برداشته و روغن و آرد را درون آن می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم تا روغن به خورد آرد برود. برای این کار نیازی به همزن نیست. با دست این کار را انجام می دهیم.

مرحله دوم

اما می توان با قاشق هم برای هم زدن استفاده کرد. در ادامه بکینگ پودر و نمک و شکر را هم به مواد اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در این مرحله شیر را کم کم اضافه کرده و هم می زنیم تا یک خمیر بدست آید.

مرحله سوم

در این مرحله سیاه دانه و بادیان و زیره را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم. خمیر را حدود ۵ دقیقه ورز می دهیم تا شیر به خورد خمیر برود. خرماها را پوست کنده و هسته آن را جدا می کنیم و درون یک قابلمه می ریزیم.

مرحله چهارم

سپس کمی روغن حیوانی و دارچین و هل اضافه کرده و روی حرارت قرار می دهیم تا نرم شود. حدود ۵ دقیقه با حرارت ملایم آن را هم می زنیم. از خمیر به اندازه دو گردو جدا کرده و میان آن مقداری مخلوط خرما قرار می دهیم.

مرحله پنجم

سپس به روش دلخواه می بندیم. روش سنتی آن این است که خمیر را با کاتر دایره ای برش بزنیم. از مواد خرما در وسط خمیر قرار داده و به صورت سه گوش می بندیم. روی کلوچه ها را با شانه نقش می دهیم. می توان با چنگال روی کلوچه ها را طرح انداخت.

مرحله ششم

در این مرحله یک سینی مناسب فر بر می داریم و کف آن را به طور کامل با کاغذ روغنی پوشش می دهیم. سپس کلوچه ها را روی کاغذ روغنی قرار داده و به مدت ۲۰ دقیقه درون فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم کرده ایم قرار می دهیم تا بپزد.

مرحله آخر

در آخر ۵ دقیقه هم گریل فر را روشن کرده تا روی آن نیز طلایی شود. سینی فر را از فر خارج کرده تا خنک شود. سپس از کاغذ روغنی جدا کرده و روی توری قرار می دهیم تا خنک شود. سپس در یک ظرف در بسته نگه داری می کنیم.

۵/۵ (۲ نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا