آشپزیترشی

طرز تهیه کنسرو لیمو (Preserved lemon)

طرز تهیه کنسرو لیمو

بسیاری از دستور پخت‮ های بین المللی نیازمند لیموی کنسرو شده هستند. درست کردن کنسرو لیمو، بسیار آسان است و فقط سه هفته طول می‮کشد تا لیموها آماده استفاده شوند. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کنسرو لیمو آشنا شوید.

طرز تهیه کنسرو لیمو

مواد لازم:

لیمو ترش: 8 تا 10 عدد

نمک: نصف پیمانه

آب لیمو ترش تازه: در صورت نیاز

طرز تهیه:

یک شیشه تمیز و استریل شده آماده کنید که در هم داشته باشدو بعد2 قاشق غذاخوری نمک را در ته شیشه بریزید. لیموها راپس از شستن و خشک کردن به اندازه نیم سانتی‮متر از سر بزنید. سپس لیموها را به چهار قسمت تقسیم کنید ولی ته آنها را نبرید. لیموها را باز کنید و به مقدار زیادی نمک داخل و بیرون آن بریزید. سپس لیموها را داخل شیشه گذاشته و آنها را فشار دهید تا آب آنها خارج شود و آب لیمو تا بالای شیشه برسد. شیشه را با لیمو پر کنید و اگر آب لیمو تا بالای شیشه نیامد مقداری آب لیموی تازه گرفته شده را به شیشه اضافه کنید.

در آخر روی لیموها 2 قاشق غذاخوری نمک بریزید. در شیشه را کامل ببندید و به مدت 2 روز در دمای اتاق بگذارید.هر از گاهی شیشه را سروته کنید. بعد به مدت 3 هفته شیشه ها را در یخچال بگذارید تا پوست لیموها نرم شوند و در این مدت گهگاهی هم شیشه را سروته کنید. هنگام استفاده از کنسرو ، لیموها را از شیشه در بیاورید و زیر آب سرد خوب بشویید تا نمک‮های اضافه آن بروند. هسته‮ لیمو را قبل از استفاده دربیاورید. کنسرو لیمو را میتوانید به مدت 6 ماه در یخچال نگهداری کنید. نوش جان.

نکته طلایی:
  • داخل شیشه های کنسرو لیمو میتوانید ادویه‮ هایی مثل تخم گشنیز، دانه فلفل، ساقه دارچین، میخک و برگ بو اضافه کنید تا خوش طعم تر و خوش عطر تر شود.
0/5

منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا