طرز تهیه کومپیر ترکیه

0

طرز تهیه کومپیر ترکیه

کومپیر ترکیه غذایی خوشمزه و خوش طعم می باشد و محبوبیت بالایی بین طرفدارانش دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کومپیر ترکیه آشنا شوید.

طرز تهیه کومپیر ترکیه

مواد لازم:

سیب زمینی خیلی بزرگ: ۳ عدد

کنسرو ذرت: نصف پیمانه

کنسرو نخود فرنگی: نصف پیمانه

سوسیس خرد شده و تفت داده شده: ۱ پیمانه

کالباس: ۴ ورق

بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای آلبالو

طرز تهیه حلوای گاجار

طرز تهیه حلوای اوماج

طرز تهیه حلوای ارده

خیارشور: ۱ پیمانه

فلفل شیرین قلمی: نصف پیمانه

پنیر پیتزای رنده شده: نصف پیمانه

سس مایونز: مقداری

سس کچاپ: مقداری

کره: مقداری

طرز تهیه:

ابتدا فر را با درجه ۲۰۰ می گذاریم گرم شود .سپس بعد از ۱۵ دقیقه خوب  وقتی فر گرم شد، سیب زمینی ها را شسته و داخل فویل می پیچیم و آنها را داخل سینی فر گذاشته و داخل فر قرار می دهیم و درجه فر را تا ۲۵۰ درجه یا کمی کمتر افزایش می دهیم. چون سیب زمینی ها بزرگ است تقریبا یک ساعت و نیم زمان می برد تا پخته شود و برای اینکه مطمئن شویم سیب زمینی ها پخته چاقویی از روی فویل به داخل آن فرو می کنیم. با زدن چاقو اگر سیب زمینی نرم بود، پخته است و گرنه زمان پخت را بیشتر می کنیم.مواد لازم بالا را خرد کرده و کنار می گذاریم. سپس سیب زمینی را همانطور که داغ است با چاقو برش زده البته برش را تا آخر نمی زنیم تا حالت سیب زمینی و کاسه ای اش را از دست ندهد.

سپس داخلش را با قاشق تا حدی می تراشیم و پوره سیب زمینی را خالی می کنیم. سپس کمی نمک روی آن پاشیده و یک قاشق پر از پنیر پیتزا و کره را با پوره سیب زمینی مخلوط می کنیم. تا پوره سیب زمینی سرد نشده پنیر را مخلوط می کنیم تا پنیر آب شود این مواد و دوباره به کاسه سیب زمینی بر می گردانیم و روی آن را از مواد خرد شده به دلخواه پر می کنیم و روی آن سس مایونز و سس کچاپ می ریزیم. این غذا یک غذای ترکیه ای محسوب می شود که طعم و شکل جالبی دارد. البته در مغازه های ترکیه داخل سیب زمینی را به میل مشتری پر می کنند مثل  پاستا، زیتون، ترشی، تخم مرغ و سالاد الویه  و مواد گفته شده بالا.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.