طرز تهیه کوکوی بادمجان به دو روش

0 18

طرز تهیه کوکوی بادمجان

کوکوی بادمجان یکی از انواع کوکوهای ایرانی است که شاید کمتر شناخته شده باشد. این کوکو را هم می توانید با بادمجان کبابی طبخ کنید و هم با بادمجان خام یا آبپز که بستگی به ذائقه شما دارد. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کوکوی بادمجان آشنا شوید.

طرز تهیه کوکوی بادمجان

مواد لازم:

تخم مرغ: ۴ عدد

بادمجان متوسط:۳ عدد

سبزی معطر ( نعناع و تلخون): مقداری

بیشتر بخوانید

طرز تهیه مربای آلو زرد

طرز تهیه مربای شاه توت

طرز تهیه مربای سیب

سیر: ۲ حبه

رب و نمک و فلفل و زردچوبه: به میزان لازم

آرد: ۱/۴ پیمانه

روغن برای سرخ کردن: مقداری

طرز تهیه:

تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته و خوب بهم می زنیم بعد نمک و فلفل و زردچوبه و آرد را مخلوط می کنیم و به تخم مرغ ها اضافه می کنیم. بادمجان ها را با پوست کبابی کرده یعنی روی گاز می گیریم تا پوست آن کبابی شود و بعد که خوب تمام پوستش کبابی شد آن را با ساطور خوب خورد می کنیم و بعد سیر را نیز نرم کرده و به بادمجان اضافه می کنیم و رب گوجه فرنگی را نیز اضافه کرده و بعد این مخلوط بدست آمده را با مخلوط تخم مرغ ها قاطی کرده و خوب بهم می زنیم که مواد به خورد تخم مرغ برود. سپس مطابق با روش دلخواه خود آن را آماده می کنیم.

روش اول این است که مقداری روغن را در تابه ای ریخته و روی حرارت گاز می گذاریم بعد که خوب داغ شد مواد را در آن ریخته و می گذاریم تا سرخ شود و بعد که یک طرف آن سرخ شد پشت و رو کرده تا طرف دیگر نیز سرخ شود بعد کوکو را در ظرف دلخواه می چینیم و روی آن را با ماست چکیده تزیین می کنیم. روش دوم استفاده از فر است. با مقدار کمی روغن ظرف فر را چرب می کنیم سپس مایه کوکو را داخل ظرف می ریزیم و رویش را صاف می کنیم. فر را باید با ۲۰۰ درجه سانتی گراد از قبل روشن کنیم تا گرم شود سپس کوکوی بادمجان را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر قرار می دهیم تا آماده شود.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمدزاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.