طرز تهیه کیسادیای مرغ

0

طرز تهیه کیسادیای مرغ

کیسادیای مرغ chicken quesadilla یک غذای مکزیکی بسیار خوشمزه می باشد. این غذا با سینه مرغ، پنیر و نان تورتیلا تهیه می شود. کِیسادیا شبیه پیتزا است با این تفاوت که کالری آن از پیتزا بسیار کمتر است. برای پخت انواع کیسادیاها نان تورتیلا را پر از پنیر کرده و داخل فر قرار می دهند. موادی که بین تورتیلا و پنیر قرار می گیرد متنوع است. می توانید از انواع گوشت و سبزیجات برای تهیه کِیسادیا استفاده کنید. کیسادیای مرغ مکزیکی به علت وجود فلفل سبز تند مزه است. تورتیلا نوعی نان نازک مکزیکی است که از آرد سفید آسیاب شده تهیه می شود. تورتیلا بیس اصلی بسیاری از غذاهای مکزیکی _ اسپانیایی است. این نان را می توانید در خانه درست کنید یا از فروشگاه ها تهیه کنید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کیسادیای مرغ آشنا شوید.

طرز تهیه کیسادیای مرغ

مواد لازم کیسادیای مرغ:

سینه مرغ بدون پوست و استخوان: نیم کیلو گرم

فلفل سبز: ۲ عدد

فلفل قرمز چیلی: به دلخواه

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کدو پلو به دو روش

طرز تهیه سمنو

طرز تهیه ترشی با میوه های تابستانی

پنیر چدار  یا موزارلا رنده شده: ۱ عدد

تورتیلا: ۶ عدد

روغن زیتون: به مقدار لازم

پیازچه خرد شده (قسمت سبز آن: ۳ قاشق غذاخوری

نمک: به مقدار لازم

طرز تهیه کیسادیای مرغ:

ابتدا مرغ را پخته سپس رشته رشته کرده و سرخ کنید. تخم های فلفل ها را خارج کنید و آنها را باریک برش دهید. روغن را داخل تابه بریزید. فلفل ها، پیازچه و مرغ را حدود ۱۰ دقیقه تفت دهید تا زمانیکه که سبزیجات کمی نرم شوند. روی نیمی از تورتیلاها پنیر بپاشید. مقداری مایه کِیسادیا را روی هر کدام ریخته و باز هم پنیر بریزید. بقیه نان های تورتیلا را روی کِیسادیای مرغ قرار دهید. به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر بپزید. دو عدد گوجه فرنگی بردارید و آن ها را حلقه ای خرد کرده و همراه با کیسادیاها سرو کنید.

مواد لازم نان تورتیلا خانگی:

اگر زمانی هوس کِیسادیا کردید و فروشگاهی که نان تورتیلا داشته باشد اطرافتان نبود با استفاده از:

آرد: ۳ لیوان

آب گرم: ۱ لیوان

روغن: ۱/۳ لیوان

بکینگ پودر: ۱/۲ قاشق چای خوری

نمک: ۱ قاشق چای خوری

می توانید آن را تهیه کنید.

طرز تهیه نان تورتیلا خانگی:

آرد، نمک و بکینگ پودر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید. آرد را گود کنید و روغن را داخل گودی بریزید و از اطراف کم کم مواد را مخلوط کنید تا بافتی مانند خرده نان پیدا کند سپس آب گرم را کم کم اضافه و مخلوط کنید. مواد را آنقدر ورز دهید که خمیری ساخته شود که به دست نچسبد. یک کاسه را چرب کنید. خمیر را درون آن قرار بدهید و رویش را با نایلون بپوشانید. خمیر را به مدت ۱ ساعت در محل گرمی استراحت دهید. پس از اینکه خمیر استراحت کرد و حجمش افزایش یافت خمیر را به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید. روی یک سطح کمی آرد بپاشید و خمیرها را با وردنه پهن کنید. ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار داده و صبر کنید تا داغ شود. سپس خمیر را داخل ماهیتابه بگذارید. کمی صبر کنید تا خمیر شروع به حباب زدن کند سپس برگردانید تا ظرف دیگر نان نیز بپزد. پس از اینکه پخت نان تمام شد آن ها را درون یک سفره پارچه ای قرار دهید تا گرم و نرم باقی بمانند.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.