طرز تهیه کیک ژله ای قرمز

0

طرز تهیه کیک ژله ای قرمز

کیک ژله ای قرمز دسری خوشمزه و لذیذ و محبوب می باشد که طرفداران خاص خودش را دارد. شکر و پوست پرتقال رنده شده را به همراه ۴۰۰ میلی لیتر آب در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید. مرتب هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه کیک ژله ای قرمز آشنا شوید.

طرز تهیه کیک ژله ای قرمز

مواد لازم:

شکر: ۱۰۰ گرم
پودر ژلاتین: ۵ قاشق مرباخوری
توت فرنگی: ۱ کیلوگرم
بیشتر بخوانید

طرز تهیه حلوای تقویتی

طرز تهیه حلوای پسته

طرز تهیه حلوای کدو حلوایی

طرز تهیه ترحلوا زعفرانی

گیلاس قرمز (سیاه): ۱ کیلوگرم
پوست پرتقال رنده شده: ۱ قاشق مرباخوری
آبمیوه یا کمپوت: ۷۰۰ میلی لیتر

طرز تهیه:

ابتدا شکر و پوست پرتقال رنده شده را به همراه ۴۰۰ میلی لیتر آب در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید. مرتب هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. از روی حرارت برداشته، کنار بگذارید تا خنک شود. محلول را از صافی رد کنید. یک چهارم پیمانه از آن را برداشته، پودر ژلاتین روی آن بریزید و به طریق بن ماری آن را حل کنید تا شفاف شود. بعد از کمی خنک شدن، آب و شکر جوشیده باقیمانده را اضافه کنید. کمی از محلول آماده را در کاسه بزرگی ریخته، یک ردیف توت فرنگی شسته روی آن چیده و در یخچال قرار دهید تا بسته شود.
بعد از بسته شدن نیز مقداری از محلول را ریخته، ردیف دوم توت فرنگی ها را نیز چیده و در یخچال قرار دهید تا بسته شود. بعد از بسته شدن ردیف دوم توت فرنگی، مقداری از محلول را ریخته، گیلاس را چیده و به این ترتیب دو ردیف گیلاس قرار دهید. بعد از اینکه این کار را ۴ بار انجام دادید، حالا یک گلوله توت فرنگی در پنج قسمت قرار دهید. مابین توت ها گیلاس قرار داده و با ژله آماده (محلول) پر کنید و در یخچال قرار دهید تا بسته شود. در زمان سرو، در ظرف بزرگتری آب داغ ریخته، کاسه را در آب داغ فرو کرده تا جایی که آب درون ظرف نرود و در ضمن سریع از آب داغ بیرون بکشید تا آب نشود. ظرف موردنظر را روی کاسه ترین قرار داده، دسر را برگردانده و سرو کنید.

منبع بخش آشپزی ویکی ناب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.