طرز تهیه گز خانگی به سبک مجلسی

0 29

طرز تهیه گز

گز سوغات اصلی اصفهان، همچنین همدان (نهاوند)، چهارمحال و بختیاری، کرمان و یزدمی باشد و  از تنقلات شیرین معروف و سنتی ایران است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه گز آشنا شوید.

طرز تهیه گز

مواد لازم:

سفیده تخم مرغ: ۵ عدد

بادکا: ۳۰۰ گرم

شکر: ۲۵۰ گرم

خلال بادام یا پسته: ۲۵۰ گرم

آب: ۱ پیمانه

گلاب: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

آب و شکر را داخل ظرف مسی ریخته و داخل گاز می گذاریم تا جوش آید و شکر کاملا حل شود. بادکا و گلاب را به مواد فوق اضافه نموده و دوباره می گذاریم تا یک ربع روی گاز بماند تا به صورت شهد درآید.سفیده ها را در ظرف خشکی با همزن ۵ دقیقه می زنیم بعد که خوب سفید و پوک شد ۲ قاشق از شهد آماده شده را به سفیده ها اضافه کرده و مقداری هم زده سپس سریع کاسه محتوی سفیده ها را به مایع شهد اضافه کرده و باز با همزن می زنیم. سپس ظرف را روی گاز گذاشته و حرارت ملایم کرده و با همزن در همان حالتی که روی گاز است هم می زنیم، به مدت ۵ دقیقه بعد قاشق چوبی را برداشته و حدود ۴۵ دقیقه به صورت پاروئی مایه ر ا همچنان که روی حرارت ملایم است هم می زنیم. بعد که حالت چسبنده پیدا کرد، مغز بادام یا پسته را ریخته و مخلوط می کنیم.

سپس در سینی کمی آرد ریخته و می آوریم و گز را روی آردها قرار داده و صاف می کنیم بعد گلوله های کوچکی برداشته و داخل قالب گردی می گذاریم و اضافی های آن را جدا کرده و از قالب به صورت گرد بیرون می آوریم و می گذاریم ۱ روز در ظرف دیگر بماند تا جا بیفتد. امیدوارم از خوردن گز لذت کافی را برده باشید و مجددا آن را به شکل خانگی آماده کنید. نوش جان.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.