طرز تهیه گز خانگی به سبک مجلسی

0 10

طرز تهیه گز

گز سوغات اصلی اصفهان، همچنین همدان (نهاوند)، چهارمحال و بختیاری، کرمان و یزدمی باشد و  از تنقلات شیرین معروف و سنتی ایران است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه گز آشنا شوید.

طرز تهیه گز

مواد لازم:

سفیده تخم مرغ: ۵ عدد

بادکا: ۳۰۰ گرم

شکر: ۲۵۰ گرم

بیشتر بخوانید

طرز تهیه سوپ مینسترون

طرز تهیه سوپ روستایی به دو روش

طرز تهیه سوپ لپه به سه روش

طرز تهیه آش کلم به سه روش

خلال بادام یا پسته: ۲۵۰ گرم

آب: ۱ پیمانه

گلاب: ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

آب و شکر را داخل ظرف مسی ریخته و داخل گاز می گذاریم تا جوش آید و شکر کاملا حل شود. بادکا و گلاب را به مواد فوق اضافه نموده و دوباره می گذاریم تا یک ربع روی گاز بماند تا به صورت شهد درآید.سفیده ها را در ظرف خشکی با همزن ۵ دقیقه می زنیم بعد که خوب سفید و پوک شد ۲ قاشق از شهد آماده شده را به سفیده ها اضافه کرده و مقداری هم زده سپس سریع کاسه محتوی سفیده ها را به مایع شهد اضافه کرده و باز با همزن می زنیم. سپس ظرف را روی گاز گذاشته و حرارت ملایم کرده و با همزن در همان حالتی که روی گاز است هم می زنیم، به مدت ۵ دقیقه بعد قاشق چوبی را برداشته و حدود ۴۵ دقیقه به صورت پاروئی مایه ر ا همچنان که روی حرارت ملایم است هم می زنیم. بعد که حالت چسبنده پیدا کرد، مغز بادام یا پسته را ریخته و مخلوط می کنیم.

سپس در سینی کمی آرد ریخته و می آوریم و گز را روی آردها قرار داده و صاف می کنیم بعد گلوله های کوچکی برداشته و داخل قالب گردی می گذاریم و اضافی های آن را جدا کرده و از قالب به صورت گرد بیرون می آوریم و می گذاریم ۱ روز در ظرف دیگر بماند تا جا بیفتد. امیدوارم از خوردن گز لذت کافی را برده باشید و مجددا آن را به شکل خانگی آماده کنید. نوش جان.

( منبع: کتاب آشپزی و شیرینی پزی صدف، سهیلا محمدزاده )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.