طرز تهیه گوجه شور به دو روش

0 59

طرز تهیه گوجه شور

گوجه شور بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد و طعمی ملس دارد و برای سرو کردن در کنار آبگوشت چاشنی بسیار لذت بخشی می باشد. گوجه فرنگی خواص بسیاری دارد که به موارد زیر می توان اشاره کرد: گوجه فرنگی درجه قلیایی بودن خون را بالا برده و به دفع مواد سمی خون کمک می کند بطور کلی تصفیه کننده خون است، برای درمان ورم ملتحمه چشم مفید است، سنگ کلیه را دفع می کند، آقایان با خوردن مرتب گوجه فرنگی می توانند خود را در مقابل سرطان پروستات بیمه کنند، از ورم آپاندیس جلوگیری می کند، برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم مفید است، ورم مفاصل را برطرف می کند، اوره خون را پائین می آوردو ورم مخاط روده را رفع می کند. برای تمیز کردن خون باید از گوجه فرنگی و کرفس به نسبت مساوی و به مقدار سه فنجان در روز قبل از غذا و بمدت سه هفته استفاده کنید و برای تمیز کردن لکه جوهر بر روی لباس یک تکه پنبه را در داخل آب گوجه فرنگی برده و لکه جوهر را با آن مالش دهید و سپس آن را بشوئید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه گوجه شور آشنا شوید.

طرز تهیه گوجه شور

مواد لازم گوجه شور با سرکه:

گوجه مینیاتوری: ۱ کیلو

فلفل سبز شیرین و تند: ۱۰۰ گرم

مرزه و ترخون: ۱۰۰ گرم

سرکه: ۱ پیمانه

سیر : چند حبه

نمک: ۱ پیمانه

آب: ۱۷ تا ۱۸ پیمانه

طرز تهیه:

بیشتر بخوانید

طرز تهیه کمپوت موز به سه روش

طرز تهیه کمپوت انجیر

برای تهیه شور گوجه ابتدا گوجه ها را در ظرف می ریزیم. روی هر ردیف گوجه، چند برگ مرزه و ترخون فلفل سبز و سیر می ریزیم. سیرها را هم می توان ریز کرد و هم می توان به صورت درسته استفاده کرد.به ازای ۱ لیوان آب، ۱ قاشق غذاخوری نمک اضافه می کنیم و به موادمان اضافه می کنیم و یک هفته می گذاریم بماند و پس از آن قابل استفاده می باشد. ماندگاری این شور گوجه ها ۶ تا ۷ ماه می باشد.

با تمام این مواد اگر میزان سرکه را بیشتر بگیریم می شود ترشی گوجه و اگر میزان آب را بیشتر بگیریم می شود گوجه شور “

مواد لازم گوجه شور با نمک:

گوجه مینیاتوری: ۱۰۰ گرم

آب جوشیده سرد: به اندازه شیشه تان

نمک: به اندازه ای که بچشید شوریش اندازه باشد

سیر حبه شده: ۶ عدد

فلفل سبز: ۳ عدد

شوید و مرزه: از هر کدام چند شاخه

طرز تهیه گوجه شور با نمک:

گوجه، سیر، فلفل و سبزی ها را شسته و کنار میگذاریم. گوجه ها را به اندازه ی یک سوم شیشه پر کرده و از سیر و فلفل و سبزی ها میگذاریم روش و دوباره گوجه می گذاریم تا شیشه پر شود. در آخر سر هم آب نمک آماده رو که خنک شده داخل شیشه می ریزیم تا فضاهای خالی کاملا پر شوند.

( منبع: بخش آشپزی ویکی ناب )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.