آشپزینوشیدنی

طرز تهیه یخ در بهشت به چهارده روش

طرز تهیه یخ در بهشت

یخ در بهشت از جمله نوشیدنی هایی است که در روزهای گرم سال بسیار دلچسب است. در فصول گرم سال خوردن نوشیدنی ها و دسر های خنک رواج پیدا می کند. یخ در بهشت یکی از دسرهای خوشمزه ای می باشد که در فصل گرما مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید آن را در منزل نیز به راحتی و با طعم دلخواه خود تهیه کنید. یخ در بهشت را می توانید با طعم نعنایی و طالبی و پرتقالی و آلبالویی و … تهیه نمایید. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه یخ در بهشت آشنا شوید.

طرز تهیه یخ در بهشت

مواد لازم یخ در بهشت نعنایی:

آب لیموترش: 1 فنجان

نعنا خشک: 1 قاشق چای خوری

شکر: 1 فنجان

آب: 1 فنجان

آب سرد: 4 فنجان

طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی:

ابتدا شکر را با یک فنجان آب بر روی حرارت قرار دهید تا شکر در آب حل شود. بعد از اینکه شکر حل شد شهد را از روی حرارت بردارید تا خنک شود. سپس آب لیمو ترش را به همراه 4 فنجان آب سرد در شهد مخلوط کنید و به مدت 40 دقیقه در فریزر قرار دهید تا تگری شود. بعد از بیرون آوردن شربت از فریزر میتوانید تکه هایی از لیمو ترش را با نعنا خشک در آن بریزید و شربت را به همان  حالت یخ زدگی سرو کنید.

مواد لازم یخ در بهشت آلبالویی:

آب لیمو ترش تازه: 2 قاشق غذا خوری

شکر: 200 گرم

آب آلبالو: 1 لیتر

وانیل: 1/8 قاشق چای خوری

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی:

ابتدا 8 لیوان مخصوص سرو یخ بهشت را در درون یخچال قرار دهید تا سرد شوند سپس شکر و آب آلبالو و آب لیمو ترش تازه را در درون ظرف مناسبی بریزید و بر روی حرارت متوسط  قرار دهید تا مواد مخلوط شده به دمای جوش برسند. بعد از این که شکر به خوبی حل شد حرارت گاز را کم کنید و به مدت 3 دقیقه اجازه دهید که مواد به آرامی بجوشند. بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف را از روی حرارت گاز بردارید و بعد از این که مواد یخ در بهشت مقداری خنک شدند یخ در بهشت را در درون ظرف فلزی با عمق کم بریزید و به مدت 4 تا 5 ساعت ظرف را در درون فریزیر قرار دهید تا مواد به خوبی یخ بزنند.

بعد از این که یخ در بهشت کاملا بسته شد و یخ زد ظرف را از درون فریزیر خارج کنید و مواد درون ظرف را به خوبی باهم مخلوط کنید و دوباره ظرف را در درون فریزیر قرار دهید تا دوباره یخ بزند بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف را از فریزر خارج کنید و درون لیوان ها را پر کنید و به کمک برگ نعنای تازه یخ در بهشت را برای سرو تزیین کنید.

مواد لازم یخ در بهشت با تخم شربتی:

تخم شربتی: 2 قاشق غذا خوری

شکر: 1/4 لیوان

آب: 1 لیوان

آب لیمو تازه: 1/8 لیوان

طرز تهیه یخ در بهشت با تخم شربتی:

ابتدا همه مواد را باهم در درون ظرفی مناسب مخلوط کنید سپس درب ظرف را ببندید و ظرف را در درون فریزر به مدت 2 ساعت قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده ظرف را از فریزیر بیرون آورید و مواد یخ در بهشت را هم بزنید و دوباره ظرف را در درون فریزر قرار دهید و این عمل را سه بار و هر 1 ساعت انجام دهید تا مخلوط مواد یخ در بهشت به شکل کرم نرمی تبدیل شوند.

مواد لازم یخ در بهشت طالبی:

آب و پوست لیمو ترش: 1 عدد

طالبی: 400 گرم

آب: 1 لیوان

شکر: 2/3 لیوان

عرق بیدمشک: 1/4 لیوان

طرز تهیه یخ در بهشت طالبی:

ابتدا یک لیوان آب را در یک قابلمه روی گاز می گذاریم تا به جوش بیاید. سپس آب و پوست لیمو ترش را رنده می کنیم و با شکر و عرق بیدمشک مخلوط می کنیم و به آب در حال جوش اضافه می کنیم. بعد از سه دقیقه جوشیدن، حرارت را خاموش می کنیم و شربت داخل قابلمه را از صافی رد می کنیم و صبر می کنیم تا کاملا شربت خنک شود. سپس طالبی را پوست می گیریم و خرد می کنیم. سپس طالبی خرد شده را در مخلوط کن می ریزیم و کامل پوره می کنیم. حالا شربت سرد شده را به پوره طالبی اضافه می کنیم و و در فریزر می گذاریم تا یخ ببندد.

بعد از اینکه یخ در بهشت به حالت تگرگی شد، به وسیله چنگال یا یخ شکن آن را به صورت پودر یخ در می آوریم و در لیوان می ریزیم و سرو می کنیم. امیدواریم از خوردن این یخ در بهشت خوشمزه و خنک لذت ببرید.

مواد لازم یخ در بهشت پرتقالی:

آب پرتقال تازه: ۲ لیوان

شکر: به میزانی که شیرینی آن را می پسندید

گلاب: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه یخ در بهشت پرتقالی:

در ابتدا یک ظرف استیل تهیه کنید. دو لیوان آب پرتغال را به داخل آن ریخته و به اندازه ای که می خواهید یخ در بهشتتان شیرین باشد ، به آن شکر اضافه کنید. محلول به دست آمده را خوب به هم بزنید تا شکر به طور کامل در درون آن حل شود. پس از حل شدن کامل شکر در آب پرتقال، دو قاشق غذاخوری گلاب به محلول اضافه کرده و هم بزنید. ظرف محلول را در داخل فریزر قرار دهید. پس از چند دقیقه که لایه یخ بر روی محلول ایجاد شد آن را از فریزر خارج کرده و خوب به هم بزنید. این کار باعث می شود که لایه یخ خرد شده و در درون محلول حل شود. دوباره ظرف محلول را در داخل فریزر قرار داده و این مراحل را برای چند بار طی کنید. این کار از یخ بستن محلول به صورت کامل جلوگیری می کند. در آخر یک یخ در بهشت نیمه جامد خواهید داشت که از خوردن آن لذت می برید.

مواد لازم یخ در بهشت هندوانه:

هندوانه: 8 پیمانه

آب هندوانه: 2 پیمانه

شربت ساده (مخلوط آب و شکر): 1 پیمانه

طرز تهیه یخ در بهشت هندوانه:

هندوانه‌ها را به شکل مکعب خرد کرده و داخل کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار قرار دهید. سعی کنید آب هندوانه‌ را داخل کیسه نریزید. کیسه‌ها را داخل فریزر قرار دهید تا هندوانه‌ها کاملا یخ بزند. زمان کافی برای یخ زدن هندوانه‌ها حدود ۶ ساعت است. نکته‌ای که باید در این مرحله توجه کنید این است که هیچ وقت هندوانه‌ها را داخل ظرف در فریزر قرار ندهید چون به لبه‌های ظرف می‌چسبند و جدا کردن آن‌ها کار سختی است. مخلوط‌ کن را آماده کنید. هندوانه‌های یخ‌زده را از فریزر بیرون بیاورید و همراه با مقدار کمی آب هندوانه داخل مخلوط کن بریزید. آب هندوانه بیشتر برای بهتر مخلوط شدن هندوانه‌ها استفاده می‌شود.

مخلوط‌ کن را با سرعت پایین شروع کنید و شروع به هم زدن هندوانه‌ها بکنید. هم زدن با سرعت بالا ممکن است هندوانه‌ها کامل مخلوط نشوند. یخ در بهشت آماده است. آن را داخل لیوان ریخته و با برش‌‌های مثلثی هندوانه تزیین کنید.

نکات طلایی:
  • حتما قبل این که هندوانه‌ها را داخل فریزر قرار دهید، هسته‌های آن را جدا کنید.
  • می‌توانید به جای آب هندوانه از آب استفاده کنید. اما آب هندوانه طعم یخ در بهشت را قوی‌تر می‌کند.

مواد لازم یخ در بهشت لیمویی:

آب: 4 پیمانه

شکر: 1 پیمانه

تخم شربتی: 5 قاشق غذا خوری

آب لیمو: به مقدار لازم

طرز تهیه یخ در بهشت لیمویی:

همه مواد رو باهم مخلوط میکنیم. بعد مواد رو داخل یک ظرف ترجیها در دار می ریزیم حالا ظرف رو داخل فریزر قرار می دهیم. بعد دوساعت ظرف را بیرون آورده و هم می‌زنیم و دوباره در فریزر قرار می دهیم. بعد یک ساعت بیرون آورده و هم می‌زنیم این کار را سه بار دیگر هم انجام می دهیم.

نکته:
  • جهت تزیین هم می توانید از لیمو ترش تازه استفاده کنید.

مواد لازم یخ در بهشت انبه:

انبه خرد شده بدون پوست و هسته: 4 عدد

عسل: 170 گرم

آب: 120 میلی لیتر

طرز تهیه یخ در بهشت انبه:

ابتدا انبه را با چاقو نصف کرده و روی گوشت آن برش های مربعی کوچکی به وجود آورید. سپس با کمک قاشق این برش ها را از پوست انبه جدا کنید تا تکه های خورد شده و سالم انبه به راحتی از پوست انبه جدا شوند. انبه های خورد شده را در یک ظرف مسطح قرار داده و روی آن را با فویل آلومینیومی بپوشانید. سپس ظرف را به مدت 10 ساعت یا یک شب تا صبح در فریزر قرار دهید تا انبه ها حسابی یخ بزنند. انبه های فریز شده را در یک مخلوط کن ریخته و به آن عسل و آب را اضافه کنید و خوب پالس بزنید تا مواد کاملا مخلوط شده و یکدست و کرمی شوند.

مخلوط انبه را در یک قالب ریخته و مجددا یک ساعت در فریزر نگهداری کنید. با کمک اسکوپ بستنی، از یخ در بهشت انبه برداشته و در ظرف سرو کنید. روی آن را می توانید با توت فرنگی، شاه توت یا میوه های رنگی کوچک دیگر تزیین کنید.

مواد لازم یخ در بهشت توت فرنگی:

توت فرنگی: 500 گرم

نعنا: 1 شاخه

لیمو: 1 عدد

شکر: 1 قاشق چای خوری

یخ: به میزان لازم

طرز تهیه یخ در بهشت توت فرنگی:

ابتدا دم توت فرنگی ها را جدا می کنیم و برگ های نعناع را از شاخه جدا می کنیم. سپس توت فرنگی ها را به همراه برگ های نعناع و ۱۰۰گرم یخ در مخلوط کن می ریزیم. در ادامه لیمو را نصف کرده و آبش را می گیریم و به همراه نصف فنجان آب به مخلوط کن اضافه می کنیم، در مخلوط کن را می گذاریم و مواد را میکس می کنیم تا ترکیبی یکدست به دست بیاید. یخ در بهشت آماده شده را می چشیم و در صورت تمایل کمی شکر به آن اضافه می کنیم. بعد از اینکه یخ در بهشت ما آماده شد، آن را داخل ظرف شيشه اى می ریزیم و به مدت ٤ ساعت در فريزر قرار مى دهيم تا يخ بزند. بعد از 4 ساعت آن را از فريزر درمی آوریم و داخل مخلوط كن می ریزیم يا با چنگال هم می زنیم. به این ترتيب یک یخ در بهشت خنك برای سرو آماده است.

مواد لازم یخ در بهشت انار:

آب انار: 2 پیمانه

شکر: 2/3 پیمانه

آب لیمو: 1/4 پیمانه

لیمو ترش: 1 عدد

طرز تهیه یخ در بهشت انار:

در ابتدا شکر و آب انار را در ظرفی بریزید و هم بزنید تا دانه های شکر در آب انار حل شوند. سپس آبلیمو را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. مخلوط حاصل را داخل زیپ کیپ بریزید و آن را محکم ببندید. سپس روی سینی قرار دهید و در فریزر بگذارید. حدود ۲ ساعت صبر کنید تا مخلوط یخ بزند. بعد از زمان ذکر شده کیسه را خارج کنید و مخلوط را با چاقو خرد کنید. سپس داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزید و دستگاه را با سرعت بالا روشن کنید. صبر کنید تا تکه های یخ زده کاملا نرم شوند. اگر نیاز بود چند بار دستگاه را خاموش کنید، تکه ها را جابه جا کنید و دوباره روشن کنید تا مخلوط یکدستی حاصل شود.
مخلوط را داخل ظرف فلزی بگذارید، روی آن را با کاغذ آلومینیومی بپوشانید و داخل فریزر قرار دهید تا کمی سفت شود. سپس آن را از فریزر خارج کنید و دوباره داخل مخلوط کن بریزید تا کمی نرم شوند.یخ در بهشت را داخل دو لیوان بریزید، آن را با تکه های لیمو تزیین کرده و سرو کنید.
نکات طلایی:
  • اگر از آب انار ترش استفاده می کنید، می توانید مقدار شکر را زیادتر کنید. مقدار شکر به ذائقه خودتان بستگی دارد.
  • به جای قرار دادن مخلوط انار در زیپ کیپ، می توانید آن را داخل یک کاسه فلزی یا پلاستیکی بریزید، درِ آن را محکم ببندید و داخل فریزر قرار دهید.

مواد لازم یخ در بهشت انار، آلبالو و توت فرنگی:

شکر: 1 لیوان

آب: 3/4 لیوان

پوست پرتقال رنده شده: 1 قاشق غذا خوری

پوست لیمو ترش رنده شده: 1 قاشق مربا خوری

آب پرتقال: 1/3 لیوان

آب لیمو ترش: 5 قاشق غذا خوری

توت فرنگی خرد شده: 4 لیوان

طرز تهیه یخ در بهشت انار، آلبالو و توت فرنگی:

ابتدا توت فرنگی ها را بشویید، قسمت سبزرنگ آنها را جدا کرده و سپس خرد کنید. پوست پرتقال و پوست لیمو ترش را در قابلمه ای بریزید، آب و شکر را به آن اضافه کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش آید. حرارت را ملایم کرده و اجازه دهید به مدت 7 دقیقه ریز جوش بزند، سپس حرارت را خاموش کنید و پس از خنک شدن، شربت را از صافی عبور دهید تا پوست ها جدا شوند. آب پرتقال، آب لیمو و توت فرنگی خرد شده را به شربت فوق اضافه کرده و در مخلوط کن میکس کنید تا مایه صاف و یکنواختی حاصل شود.

یخ در بهشت را در ظرف مناسب ریخته، به مدت ۳ ساعت در فریزر قرار دهید تا کمی یخ بزند، سپس آن را هم بزنید و به مدت ۳ ساعت دیگر در فریزر قرار دهید تا آماده سرو شود. هنگام سرو یخ در بهشت، اگر خیلی سفت شده بود، ۲۰ الی ۳۰ دقیقه آن را در دمای محیط قرار دهید تا کمی شل شده و حالت نیمه جامد به خود بگیرد.

مواد لازم یخ در بهشت چند میوه:

طالبی یا گرمک بدون پوست و خرد شده: 1 فنجان

آناناس خرد شده: 1 فنجان

انبه خرد شده: 1 فنجان

توت فرنگی خرد شده: 1 فنجان

آب پرتقال: 1 فنجان

شکر: 2 قاشق غذا خوری

پوره یخ: 4 فنجان

طرز تهیه یخ در بهشت چند میوه:

 در ابتدا طالبی، انبه، آناناس، توت فرنگی، آب پرتقال و شکر را در مخلوط کن بریزید، سپس ۴ فنجان پوره یخ به مخلوط کن اضافه کنید. مخلوط کن را روشن کرده و مواد را به مدت ۳۰ ثانیه میکس کنید تا کاملا یکدست شوند. یخ در بهشت را در لیوان سرو ریخته، روی آن را با تکه‌های آناناس تزیین کنید و بلافاصله نوش جان کنید.

مواد لازم یخ در بهشت لیمو، پرتقال و توت فرنگی:

شکر: 1 لیوان

آب: 3/4 لیوان

پوست پرتقال رنده شده: 1 قاشق غذا خوری

پوست لیمو ترش رنده شده: 1 قاشق مربا خوری

آب پرتقال: 1/3 لیوان

آب لیمو ترش: 5 قاشق غذا خوری

توت فرنگی خرد شده: 4 لیوان

طرز تهیه یخ در بهشت لیمو، پرتقال و توت فرنگی:

ابتدا توت فرنگی ها را بشویید، قسمت سبزرنگ آنها را جدا کرده و سپس خرد کنید. پوست پرتقال و پوست لیمو ترش را در قابلمه ای بریزید، آب و شکر را به آن اضافه کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش آید. حرارت را ملایم کرده و اجازه دهید به مدت 7 دقیقه ریز جوش بزند، سپس حرارت را خاموش کنید و پس از خنک شدن، شربت را از صافی عبور دهید تا پوست ها جدا شوند. آب پرتقال، آب لیمو و توت فرنگی خرد شده را به شربت فوق اضافه کرده و در مخلوط کن میکس کنید تا مایه صاف و یکنواختی حاصل شود. یخ در بهشت را در ظرف مناسب ریخته، به مدت ۳ ساعت در فریزر قرار دهید تا کمی یخ بزند، سپس آن را هم بزنید و به مدت ۳ ساعت دیگر در فریزر قرار دهید تا آماده سرو شود.

هنگام سرو یخ در بهشت، اگر خیلی سفت شده بود، ۲۰ الی ۳۰ دقیقه آن را در دمای محیط قرار دهید تا کمی شل شده و حالت نیمه جامد به خود بگیرد.

مواد لازم یخ در بهشت سنتی:

آرد برنج: ۱۰۰ گرم

پودر نشاسته: ۱۵۰ گرم

شکر: ۵۰۰ گرم

گلاب: نصف لیوان

شیر: 1 لیتر ( حدود ۴ لیوان)

آب: 1 لیتر

پودر پسته: کمی

طرز تهیه یخ در بهشت سنتی:

ابتدا پودر نشاسته را در یک لیتر آب حل می‌کنیم. در ظرف دیگری آرد برنج را در یک لیتر شیر حل می‌کنیم. سپس نشاسته و آرد برنج حل شده را با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم می‌گذاریم و مرتب هم می‌زنیم تا مثل فرنی غلیظ شود. اگر هم نزنید، نشاسته و آرد برنج گوله گوله می‌شوند. وقتی مایه جوش آمد و کمی غلیظ شد، شکر و گلاب را اضافه می‌کنیم و هم می زنیم تا مایه به حدی غلیظ شود که خط قاشق روی آن بماند. سپس یخ‌ در بهشت را در ظرفی ریخته و پس از سرد شدن آن‌ را برش می‌زنیم و با پودر پسته تزیین می‌کنیم. این دسرایرانی بسیار خوشمزه است، به خصوص برای سفره افطار.

طرز تهیه خورشت فسنجان

نکته:

در صورت دلخواه می توانید به جای یک لیتر آب از یک لیوان آب استفاده کنید و مقدار شیر را به جای یک لیتر، یک و نیم لیتر استفاده کنید، یعنی مقدار شیر بیشتر باشد.

5/5 (1 نظر)
منبع
بخش آشپزی ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا