معرفی کتاب

معرفی کتاب مردي به نام اُوِه

معرفی کتاب مردي به نام اُوِه

معرفی کتاب مردي به نام اُوِه

معرفی کتاب مردي به نام اُوِه

 کتاب مردی به نام اُوِه

کتاب مردي به نام اُوِه

کتاب مردي به نام اُوِه اثر فردريک بکمن است که در سال ۲۰۱۲ انتشار یافت و می توان گفت موفق ترین اثر این نویسنده نیز به شمار می آید. کتاب مردي به نام اُوِه که رمان جذابی است در ایران نیز توسط فرناز تيمورازف ترجمه و منتشر گردیده است. در رابطه با اين رمان مجله اشپيگل حرف را تمام کرده است “کسي که از اين رمان خوشش نيايد بهتر است هيچ کتابي نخواند”.

اين کتاب اولين اثر بکمن است و در کشور زادگاه بکمن يعني سوئد پر فروش ترين کتاب سال شده است و جزء پرفروش ترين کتاب هاي سايت معروف آمازون است و همچنين به سي زبان زنده دنيا ازجمله فارسي ترجمه شده است.

شايد يکي از جذابيت هاي اين رمان براي ما ايراني ها حضور شخصيتي ايراني به نام پروانه در اين رمان است.اين رمان با لحني ساده و عاميانه نوشته شده و بازه سني مناسب مطالعه اين کتاب پانزده سال به بالا مي باشد.
اين رمان در مورد مردي است که همسر خود که عشق خاصي بين آنها جريان داشت را از دست داده است و نمی تواند هیچ جایگزینی برای عشق خود بیابد. در نتیجه اُوِه بخاطر سن بالا  کار خود را از دست داده است.  این مشکلات سبب شده که اين دنيا براي او معني خود را از دست بدهد. تلاش مي کند تا با خودکشي کردن از شر زندگی بی مفهوم خود خلاص شده و پيش همسرش برود؛ اما هر بار که مي خواهد خودکشي کند فردي مانع اين کار او مي شود.

فيلمي بر اساس داستان اين رمان و به همين نام ساخته شده که مانند خود رمان موفق نبوده است.
موضوع کلي داستان حول محور يک عشق واقعي و ناب که بين مرد داستان و همسر از دست رفته اش برقرار است و همچنين تفاوت دو نسل مي چرخد.

بريده اي از کتاب:

همه ي ما فکر مي کنيم هنوز به اندازه کافي زمان داريم تا با ديگران يک سري کارها را انجام دهيم و به آن ها چيز هايي را که مي خواهيم و بايد بگوييم.
و بعد ناگهان اتفاقي مي افتد که باعث مي شود بايستيم و به کلماتي مثل “اگر” و “اي کاش” فکر کنيم…

عشق از دست رفته هنوز عشق است، فقط شکلش عوض می شود. نمیتوانی لبخند او را ببینی یا برایش غذا بیاوری یا مویش را نوازش کنی یا او را دور زمین رقص بگردانی. ولی وقتی آن حس ها ضعیف می شود،حس دیگری قوی می شود خاطره. خاطره شریک تو می شود. آن را می پرورانی. آن را میگیری و با آن می رقصی. زندگی باید تمام شود، عشق نه.

۰/۵ (۰ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا