اسرار خانه داریخانه و خانواده

کاشت سبزه عید به شکل قلب به سه روش

کاشت سبزه عید به شکل قلب

این روزها درست کردن سبزه عید به شکل های مختلف مورد استقبال بسیاری از خانم های خوش سلیقه قرار گرفته است. یکی از زیباترین شکل ها سبزه عید به شکل قلب است. با ویکی ناب همراه باشید تا با طرز تهیه سبزه عید به شکل قلب آشنا شوید. با ویکی ناب همراه باشید تا با کاشت سبزه عید به شکل قلب آشنا شوید.

روش های کاشت سبزه عید به شکل قلب

روش اول: استفاده از قالب‌های قلبی شکل موجود در بازار

در این روش ابتدا دانه مورد نظرتان را انتخاب کرده و به مدت چند روز در آب بخیسانید. سپس آن را به داخل دستمال مرطوبی منتقل کرده و تا ۳ روز آن را به وسیله اسپری آبیاری کنید. هنگامی که جوانه‌ها نمایان شدند، دانه‌ها را به داخل قالب قلبی منتقل کنید. روی قالب را تا زمانی که رنگ جوانه‌ها سبز می‌شود با دستمال مرطوب بپوشانید و بعد از گذشت چند روز قالب را در معرض نور آفتاب قرار داده و به صورت روزانه آبیاری کنید.

کاشت سبزه عید به شکل قلب

روش دوم: استفاده از اسفنج‌های گل سازی

در این روش ابتدا باید اسفنج‌ها را به شکل دو هلال درآوریم تا زمانی که آن‌ها را کنار هم قرار می‌دهیم قالبی قلبی شکل بدست بیاید. سپس قالب‌ها را درون آب می‌خیسانیم و اجازه می‌دهیم تا یک شب در آب بماند. بعد از اینکه آب را به صورت کامل جذب کرد باید روی اسفنج را با تور یا جوراب بپوشانیم. اکنون که قالبی یک دست داریم باید با یک سیم فلزی آن را به شکل قلب درآوریم. پس از انجام این مراحل هر کدام از انواع بذر سبزه عید را که از قبل خیسانده اید روی قالب بچینید و تا زمانی که جوانه می‌زنند و سبز می‌شوند آن‌ها را آبیاری کنید تا سبزه قلبی شکل زیبای شما آماده شود.

کاشت سبزه عید به شکل قلب

روش سوم: ‌می‌توانید خودتان خلاقیت به خرج دهید و از وسایلی که در خانه دارید قالبی قلبی شکل بسازید

یکی از مناسب‌ترین وسیله‌ها بطری‌های پلاستیکی نوشابه هستند. ابتدا این بطری‌ها را کاملا بشویید و با استفاده از قیچی آن را به شکل دو هلال برش بزنید. سپس دانه‌های دلخواهتان را در این قالب‌ها بریزید و مانند روش‌های قبل از آن‌ها مراقب کنید. وقتی که سبزه‌ها کاملا رشد کرد آن‌ها را به شکل قلب کنار هم قرار دهید تا سبزه‌ای زیبا و جذاب داشته باشید.

کاشت سبزه عید به شکل قلب

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
بخش خانه و خانواده ویکی ناب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا